Chystáte se na pracovní pohovor? Na tomto strávíte 15 hodin

Chystáte se na pracovní pohovor? Na tomto strávíte 15 hodin 1

Kolik času jste strávili na posledním pohovoru do zaměstnání? Zřejmě to nebylo víc než hodinu. Firma Appster má ale na uchazeče o práci mnohem přísnější výběrový proces. Lidé, kteří se v ní chtějí zaměstnat, stráví na pohovoru neuvěřitelných 15 hodin a navíc musí v mezinárodních testech a zkouškách skončit mezi prvními pěti procenty lidí.

Appster má sídlo v Austrálii a zabývá se vývojem mobilních aplikací. K přísnému výběrovému procesu se firma odhodlala poté, jak zjistila, že téměř polovina jejích současných zaměstnanců nepodává dostatečný výkon a chybí jim znalosti.

Jak pohovor do Appsteru vypadá?
Vše začíná v momentě, kdy firma zadá personální agentuře požadavky na ideálního zaměstnance. Agentura pak zanalyzuje životopisy, které kvůli dané pozici přišli na její adresu a s jejich odesílateli udělá telefonické pohovory. Přibližně deset až 20 procent z nich se dostane do užšího výběru.

 
2361775

Po prvním kole osobních pohovorů zůstanou z tohoto počtu uchazečů asi tři čtvrtiny. Tito lidé dostanou písemné testy a prvních pět procent z nich se může připravit na další kolo pohovorů a různých testů. To trvá přibližně šest hodin a pokud ho uchazeči zvládnou, čeká je další pětihodinový pohovor.

Na tomto pohovoru jeden ze dvou lidí, kteří kladou otázky, sleduje a analyzuje řeč uchazečova těla. Navíc, zaměstnanci personální agentury stráví vyhodnocováním všech údajů, které o člověku nasbírali, často více než 20 hodin. Právě tento proces o lidech prozradí mnohem víc, než má zaměstnavatel šanci dozvědět se při pouhém pohovoru.

Cílem přísného výběrového řízení je ujistit se, že budoucí zaměstnanci mají o pozici skutečný zájem a že nedají výpověď už za pár dnů. Za poslední tři měsíce nastoupilo do Appsteru 50 z jeho 130 zaměstnanců a až 90 procent z nich zde pracuje i dnes.

A jaká je společná vlastnost lidí, kteří úspěšně projdou maratónem pohovorů? Zaměstnanci personální agentury tvrdí, že je to schopnost volně a obšírně vyprávět o budoucí kariéře a o tom, jakým směrem se chtějí v pracovním životě ubírat. Myslíte si, že byste takový pohovor zvládli?