Chytré šlapací kolo pro kočky může pomoci mazlíčkům s nadváhou

Chytré šlapací kolo pro kočky může pomoci mazlíčkům s nadváhou 1

Většina psů chodí pravidelně na procházky ven, to však neplatí pro kočky. Fitness zařízení Little Cat, které vypadá jako obrovské kolo pro křečka, je řízeno aplikací v mobilu a je určeno pro naše kočičí mazlíčky, aby měli pohyb (ačkoli se teprve uvidí, jestli ho bude Vaše kočka používat).

Little Cat není zdaleka první šlapací fitness zařízení pro kočky, ale zřejmě je nejvíce interaktivní, jaké jsme objevili. Dřívější zařízení, např. One Fast Cat, to byla pouze velká šlapací kola, do kterého jste museli kočku sami dávat. A vzhledem k tomu, jak obtížné je naučit kočku používat škrabadlo místo škrábání nábytku, nemyslíme si, že by se zajímala o to, jak takové kolo používat.

Hlavní výhodou Little Cat je skutečnost, že obsahuje stimul, což je LED světýlko, které se pohybuje ve středu prstence. Pokud jste někdy zkoušeli na Vaši kočku laserové ukazovátko, víte, že ho kočky milují. To může být právě ten chybějící prvek, který Vašeho líného kocoura přiměje se zvednout a vydat na běžecký pás. Na některých videích to funguje, jinde se ale kočka spíše zajímá o světýlko a viditelně se jí nelíbí, když se kolo pod ní začne hýbat…

Zatímco jiná šlapací kola jsou pasivní a pohybují se pouze tehdy, když se kočka rozběhne, Little Cat je možné nastavit, aby se pohybovalo samo různými rychlostmi, podobně jako běžecký pás pro lidi. Ovládáte ho pomocí aplikace ve Vašem smartphonu, kde můžete nastavit rychlost, ale také pohybovat světýlkem, pozorovat kočku pomocí live kamery, a dokonce i nahrát svůj hlas, který se bude přehrávat, až nebudete doma. Aplikace navíc funguje jako záznam hodnot, kolik toho Vaše kočka uběhla, a podle něj zřejmě přizpůsobuje plán cvičení.  

Na stránkách společnosti Pet Ding se dozvíte další podrobnosti včetně ceny a dodání.

Robot, který zabaví Vaší kočku, když nejste doma