Robot, který zabaví Vaší kočku, když nejste doma

Robot, který zabaví Vaší kočku, když nejste doma 1

Když přijdete domů a uvidíte, jak Vaše kočka leží na stejném místě, jako když jste ráno odcházeli, určitě si pomyslíte, že kočkám zcela vyhovuje, když takto nemají celý den co dělat. Protože jsou to však zvědavá a společenská stvoření, budou nudit, a měly by mít nějakou možnost pohybu a hry. Ebo, autonomní robohračka pro kočky, je dnes v nabídce crowdfundingovém portálu Kickstarter. Ebo je malý kulovitý robot, který se autonomně pohybuje po domě a zaměstnává přitom Vaši kočku v době, když jste pryč. Jeho nevyzpytatelné pohyby napodobují ty kočičí, vydává zvuky a je opatřen LED displejem, který se rozsvěcuje jako oči. Tím vším by měl být pro kočky nepředvídatelný a vzrušující.

Ebo zahrnuje také některé tradiční kočičí hračky. Vyměnitelná hlava je vybavena peřím nebo provázkem, se kterými si vaše číča může hrát, a také má vestavěné laserové ukazovátko, kterým kočky neodolají. Vnější povrch je poměrně odolný vůči kočičím drápkům, takže škrábání a kousání robota nepoškodí. Když ho kočka převrátí, Ebo se překulí zpět „na nohy“.

Ebo je navržen tak, aby dělal kočkám společnost, když nikdo není doma, takže budou mít pohyb a mentální stimulaci. Robot dokáže zmapovat prostor a zaregistrovat překážky, a pokud do něčeho narazí, jeho kolizní senzory mu řeknou, aby změnil směr. Díky tomu všemu Ebo je vytvořen pro samostatný pohyb a hru s Vaší kočkou, zatímco jste pryč, přičemž dobu zapnutí je možné nastavit předem.

Když mu dochází baterie, Ebo se automaticky vrátí do své nabíjecí základny. V autonomním režimu vydrží baterie asi 2 hodiny, a zhruba stejně tak dlouho trvá, než se znovu nabije. Také si budete moct kočku zkontrolovat, protože Ebo je vybaven vestavěnou kamerou a mikrofonem, ke kterým budete mít přístup prostřednictvím mobilní aplikace. Svého mazlíčka tak můžete nejen vidět, slyšet a mluvit s ním, ale také robota přímo řídit, vystřelovat laserové paprsky, a hrát si tak s Vaší kočkou.

A protože jsou kočky nekonečným zdrojem videí na internetu, aplikace Vám rovněž umožní editovat a nahrávat fotografie a videa z kamery, abyste je mohli sdílet na sociálních sítích.

 

Pomocí aplikace ve smartphonu je možné Ebo řídit a hrát si na dálku

Kromě standardního modelu existuje také Pro verze robota Ebo která pomocí umělé inteligence analyzuje chování a náladu Vaší kočky, aby mohla rozhodnout, jak a kdy si s ní hrát. Existuje i verze s obojkem, který mapuje kroky Vašeho mazlíčka, ale také zdravotní údaje, takže Ebo funguje jako osobní trenér.

Jak to zní bláznivě, k dostání je celá řada robotických společníků pro kočky a technických hraček, které mají s Ebem některé společné prvky. Některé využívají laser, jiné vystřelují dobroty, a další je zase možné ovládat na dálku. V každém případě Ebo působí jako pěkná a dobře navržená hračka, ačkoli ne zcela inovativní, a je dalším příspěvkem v této oblasti.

Ebo je v současnosti v nabídce portálu Kickstarter. První nabídky začínají od 158 USD za vánoční verzi Ebo Standard, která bude zahrnovat oblečky Santy a soba pro robota, a měla by přijít na trh v prosinci.

Cena standardní verze robota Ebo začíná na stejné ceně (nebo 178 USD i s obojkem), které budou k dostání od března 2020. Cena verze Ebo Pro bude začínat od 198 či 217 USD i s obojkem a přijde na trh v červnu.