Filadelfský experiment: Záhada neviditelné lodě

Filadelfský experiment: Záhada neviditelné lodě 1

V roce 1943 se měl uskutečnit pokus amerického válečného námořnictva, který vedl mladý vědec Morisse K. Jessup. Experimentem na Filadelfské námořní základně v Pensylvánii bylo udělat vojenská plavidla neviditelné, což mělo pomoci v maskovaní během druhé světové války.

Celý experiment měl vycházet na Teorii jednotného pole Alberta Einsteina, která ozřejmuje podstatu elektromagnetických sil a gravitace. Háček je však v tom, že Einstein sice po této teorii celý život pátral, ale nikdy ji nikam nepředložil.

 
4b2d3120eb5d60952e1d205f9a79bf27

Ale ve filadelfském experimentu se tato teorie měla ověřit a to umístěním silných elektromagnetických generátorů blízko lodě, které měly ohnout světelné paprsky kolem objektu, což mělo způsobit její neviditelnost. Tento pokus se měl uskutečnit na menší válečné lodi Eldridge, která byla plná nic netušící posádky.

V 9. hodině 28. července 1943 spustili pět generátorů a loď se podle údajných svědků zahalila to zelené mlhy. Loď ztratila rádiové spojení a stala se neviditelnou. O pár minut později se loď Eldridge objevila v přístavu Norfolk ve Virginii, který je vzdálen 340 kilometrů. Ve Virginii měli loď spatřit námořníci, ale všichni se báli k ní přiblížit.


the_philadelphia_experiment_by_infinityunbound-d5f6b6o

Po čtyřech hodinách prý opět zmizela a objevila se zase na původním místě ve Filadelfii. Legenda praví, že v baru v Norfolku se náhle objevily námořníci, objednali si whisky, ale spíše než ji stihli vypít opět zmizeli. Ale většina členů posádky se nenašla, někteří se zbláznili a pár bylo údajně připečených k trupu lodi a museli je odříznout.

Tím se experiment nekončí. Členům posádky, kteří přežili, se stávali i později zvláštní zmizení a zjevovali se. Někteří se prý za nevysvětlitelných okolností zbláznili a utrpěli těžké popáleniny. Kancelář amerického námořnictva tvrdí, že se pokus nikdy nestal a fakta o lodi Eldridge i fyzikální zákony se neshodují s popisem filadelfského experimentu.

 
ca7094c005_99320606_o2

O Eldridge je velmi málo dokumentů i informací. Spojené státy měly na ní v roce 1943 provést různé zkoušky a v roce 1946 byla údajně vyřazena. O pět let později měla být loď prodána Řecku. Ale řecké záznamy tvrdí, že Eldridge byla vyřazena již v dnech zmíněného experimentu. Eldridge nemá ani palubní deník ani jiné dokumenty, které měly mapovat aktivní službu této lodi.

Mnozí legendu kolem lodi Eldridge připisují demagnetizačním experimentem. Někteří si mylně mysleli, že demagnetizace udělá objekt neviditelným. Ve skutečnosti, odmagnetizování umožní, že loď bude neviditelná pro senzory magnetických min, ale pro lidské oko a radary zůstává viditelná.