Co dělat v mexickém Cabo San Lucas

Co dělat v mexickém Cabo San Lucas 1

Cabo San Lucas, kdysi poklidná rybářská vesnice na samém výběžku Kalifornského zálivu (Baja California), se proměnilo v jedno z nejznámějších míst Mexika s celebritami, velkolepou scenérií, bezkonkurenčními podmínkami pro opalování se a šnorchlování, a samozřejmě také zábavou.   

To však neznamená, že zábavu a párty v Mexiku naleznete pouze ve městě Cabo. Restaurace nabízejí velmi výhodně vynikající dary moře a jídla mexické kuchyně, mnohé z nich navíc umožňují hostům přinést si vlastní úlovky, které jim pak připraví na grilu. A pokud máte vlastní vozidlo, snadno uniknete z turistické zóny a můžete surfovat na odlehlých plážích, nakupovat ve svérázných uměleckých městečkách, navštívit nedotčené pustiny a drsné hory, anebo se potápět u korálových útesů v Kalifornském zálivu (také nazývaném Cortézovo moře). Zde uvádíme 10 tipů, co dělat v okolí mexického Cabo. 

 

Bavte se v Cabo Wabo

Návštěva Cabo Wabo je nutností pro každého, kdo se chce bavit, což je většina návštěvníků města Cabo. Vlastní ho americký rockový zpěvák Sammy Hagar a jedná se o rozsáhlý komplex s obrovskými bary a pódii, kde vystupují kapely, často i sám Hagar. Některé z legend rock´n´rollu sem míří pravidelně, ať už vystupovat nebo jen se bavit v davu, který jakoby měl stále sobotní večer. 

 

Vyrazte na taneční parket v El Squid Roe 

Není možné minout podnik El Squid Roe: už z dálky uvidíte jeho jasně červenou střechu, svérázné postavičky kreslených filmů a záři neonů. Číšníci zde tančí na stolech bez košile, tanečníci s kongy tvořící „vláček“ se proplétají davem a dlouhé řady sklenic s pivem září v celé škále jedovatých barev, zatímco lidé se seznamují, baví a tančí. El Squid Roe je jedním z klubů, které určují noční život ve městě; i když zde budete jen pozorovat lidi, bude to zábava.   

 

Pozorujte přírodu kolem El Arco 

Pokud budete chtít zažít něco působivého, nasedněte na člun panga (některé mají dokonce skleněné dno) a vydejte se k nejslavnější přírodní atrakci v Cabo, kterou je Al Arco („oblouk“). El Arco je součástí formace Tři mniši, které tvoří nejjižnější výběžek poloostrova známý také jako Konec země. Na jedné straně budete mít Tichý oceán v celé jeho majestátnosti a na druhé začíná Kalifornský záliv. I přes davy lidí a výletní lodě můžete nerušeně hledět na majestátní skály, mžourat ve slunci a představovat si tuto oblast, jak asi vypadala před staletími. Poohlédněte se také po pelikánech a lachtanech.   

 

Vydejte se po velrybí stezce kolem pobřeží Kalifornského zálivu   

Od října až do března zde probíhá každoroční migrace plejtvákovců šedých, kdy tisíce těchto úžasných tvorů připlují do mělkých lagun kolem Kalifornského poloostrova. Někteří se dostanou až do Laguna Ojo de Liebre daleko na severu v oblasti Guerrero Negro, jiní proplouvají kolem Kalifornského zálivu a Cabo San Lucas. Výlety za pozorováním velryb míří na různá místa v oblasti a trvají 3-4 hodiny. Velryby však můžete zahlédnout už jen při pozorování horizontu, anebo se Vám může poštěstit některou zahlédnout, jak se vynoří jen pár metrů od Vás, když budete surfovat…   

 

Naberte síly v Todos Santos

Pokud budete v Cabo déle než pár dní a začnete toužit po změně, můžete se vydat na sever do starobylého města Todos Santos, kde stojí legendární Hotel California, ale také vynikající restaurace Cafe Santa Fe a Caffe Todos Santos. Město je poklidné a orientované na umění a New Age, takže je pravým opakem Caba. Zde si můžete během dne či dvou „dobít baterky“ nebo vyrovnat vnitřní energii chi, a a pak zamířit zpět na jih.

Akční nabídka ubytování zde 

 

Dejte si stylovou večeři v Mi Casa 

Pokud si budete chtít dát mexické jídlo se všemi ozdobami a slávou (včetně potulných kapel mariachi) v pravé mexické restauraci (s barevnými ubrusy a halou plnou loutek ke Dni zemřelých aj. řemeslných výrobků), navštivte podnik Mi Casa nedaleko náměstí. Skuteční gurmáni zde mohou ochutnat Chiles en Nogada, což je typické jídlo podávané na Den nezávislosti Mexika, které se skládá z potravin v barvách mexické vlajky.  

 

Zasurfujte si (nebo pozorujte surfaře) na Zippers

Surfování je zřejmě hlavní atrakcí Kalifornského poloostrova a pláž Zippers na Míli 17 na trase Cabo Corridor je jedním z nejlepších míst. Pokud se budete chtít vydat na člunu dál, je potřeba mít jižní vlny a nějaké zkušenosti k tomu – tohle není místo pro začátečníky, avšak stojí za to jen se dívat ze břehu, jak se lidé vznášejí na vlnách.

 

Zažijte romantiku na Pláži milenců   

Pláž milenců je jedním z nejproslulejších míst v Cabo, pás panenského písku přístupný pouze na člunu  panga, kam je nejlepší se vydat s někým, s kým jste se seznámili na místech uvedených výše. Zde se pak natáhněte a opalujte mezi skalami, které působí jako šedé těsto na chleba omývané vlnami. Vezměte si jídlo s sebou, anebo řekněte majiteli lodi, aby Vás za pár hodin odtud vyzvedl.

 

Opalujte se na Pláži rozvodů  

Pláž rozvodů, která je analogií Pláže milenců, leží na pacifické straně. Zde můžete nasávat sluneční paprsky a pak pozorovat západ slunce, který není o nic méně kouzelný než v Cabo. Pamatujte však na to, že zdejší mořské proudy jsou zrádné a mohou být nebezpečné a smést i nejlepšího plavce – proto neriskujte.

 

Prozkoumejte korálový útes v Cabo Pulmo 

Mexický národní mořský park Cabo Pulmo je místem s nejpozoruhodnějšími podmořskými korálovými útesy v Kalifornském zálivu a s unikátním mořským životem, takže stojí za to sem podniknout výlet z Cabo. Zkuste šnorchlovat na pláži Los Arbolitos nebo se vydat pěšky k podivným skalním formacím v Las Sirenitas