Co svět nejčastěji „Googlil“ v roce 2016? Viz nejpopulárnější vyhledávání za uplynulý rok

Co svět nejčastěji "Googlil" v roce 2016? Viz nejpopulárnější vyhledávání za uplynulý rok 1

Tak jako každoročně, i letos společnost Google v lednu zveřejnila žebříček světově nejpopulárnějších vyhledávání. Tento žebříček reflektuje, o co se celý svět nejvíce zajímal v oblasti globální kultury. Ukazuje nám, co nás dokázalo ze společenského dění nejvíce upoutat a co v konečném důsledku i ovlivňovalo naše životy.

Google vytvořil komplexní žebříčky nejvyhledávanějších výrazů a seřadil je do několika obecných kategorií – od globálních zpráv přes zábavu až politiku. Je zajímavé ohlédnout se zpět a zjistit, o co všechno jsme se v průběhu roku nejvíce zajímaly. Aktuální kulturní fenomény dokázali ovlivnit nejen naše vyhledávání, ale i naše životy, ať už šlo o hru Pokémon Go nebo strach z teroristických útoků.

Top vyhledávání

Nejvyhledávanější výrazy uplynulého roku jsou odrazem našich zájmů v kultuře, zábavním průmyslu a politice. Neuvěřitelné popularitě se těšil fenomén Pokémon Go, jehož hvězda však v současnosti pomalu vyhasíná. Top vyhledávání ovlivnila i smrt osobností Davida Bowieho a Prince či volby amerického prezidenta. Žebříček v kategorii obecného top vyhledávání vypadá následovně:

1.  Pokémon Go

2. iPhone 7

3. Donald Trump

4. Prince

5. Powerball

6. David Bowie

7. Deadpool

8. Olympijské hry

9. Slither.io

10. Suicide Squad

Globální zprávy

Vyhledávání zpráv v roce 2016 se soustředili kolem několika významných politických událostí. Jak se dalo předpokládat, nejvyhledávanějšími byly volby v Americe, Olympijské hry, rozruch kolem Brexitu i teroristické útoky. Svět nejvíce „Google“ globální zprávy týkající se těchto událostí:

1. Americké volby

2. Olympijské hry

3. Brexit

4. Střelba v Orlandu

5. Virus Zika

6. Panama Papers

7. Nice

8. Brusel

9. Útok v Dallasu

10. Zemětřesení Kumamoto

Zábavný  průmysl

Google často využíváme tehdy, když hledáme nové filmy či nových hudebních interpretů. Tento trend následoval i v roce 2016, kdy jsme „googlili“ aktuální informace z filmového, hudebního i televizního světa. Velké oblibě se těšily zejména filmy s populárními superhrdiny.

1. Deadpool

2. Suicide Squad

3. The Revenant

4. Captain America: Civil War

5. Batman vs. Superman

6. Doctor Strange

7. Hledá se Dory

8. Zootopia

9. The Conjuring 2

10. Hacksaw Ridge