Co vše stihnu ráno po probuzení

Co vše stihnu ráno po probuzení 1

I když jsem úspěšný manažer, dělám participanta v coworkingu a ještě studuji, přesto jsem zjistil, že to není vše. Že tohle vysokošlolské vzdělání mi nestačí k životu. Začal jsem být aktivní v jiných oblastech, začal jsem vytvářet hodnoty.

Mnoho nechybělo a mohl jsem propadnout ve zkouškovém před státnicemi. Nebyl jsem nikdy student, co by vynikal, naopak. Byl jsem ale cílevědomí. Proto jsem si řekl, že když jsem něco začal, také to dokončím, nejlépe úspěšně.

Nejtěžší asi je umět si svůj život (čas) zorganizovat.
Musíme si najít optimální využití času, jinak nastává chaos a stres. Známe jej všichni, jestli stihneme vše tak, jak máme. Nejsem ale zastánce detailně propracovaných time – managmentů, kdy máme vše do detailu popsané, zorganizované. Většinou se mi stalo, že mi do toho stejně něco vlezlo a celý plán letěl do koše.

Hlavně jsem si zorganizoval 8 bodů, které stihám ráno před 8 hodinou.Ty mi pomáhají se na vše soutředit a koncentrovat.

1) 5:15 se probudím
a vypiji pohár vody, tím nastartuji svůj metabolizmus

2) 5:20 – 5:27 mám ranní cvičení.
Samo o sobě se mi cvičení protiví. Ovšem tímto 7 minutovým kardio tréninkem se mi zvýší srdeční tep. Pokud jsem byl rozespalý, tohle mě vždy zaručeně probudí

3) 5:30 – 5:45 si dám ledovou sprchu.
Když přežiji těhle několik sekund, tak už dám vše. Tím fáze probuzení finišuje.

 
běh

4) 5:50 – 6:00 snídaně.
Po snídani se cítím vždy lépe. Ale tohle je individuální. Někdo ráno snídá, někdo ne. Většinou si dávám ovoce, zeleninu ….

5) 6:05 cesta na vlak.
Vzhledem k tomu, že bydlím v Šali, tak je pro mě cestování obtížné a zabere mi nejvíce času. Většinou si cestu zpříjemním poslechem dobré hudby. Celkově hudba ovlivňuje dobrou náladu, působí pozitivně.

6) 6:32 – 7:16 jízda vlakem.
Cestu si většínou zpříjemním dobrou knihou. Od začátku roku jich už mám 6 a jsou to knihy, které mi dají něco do života. Tyhle informace, které z nich načerpám mohu přenést do reálného života, pomohou mi k dalšímu osobnímu rozvoji. I když někdy se i ráno kouknu na sérii Hra trůnů, proto knihu ani nevytáhnu. Mnozí z Vás se zeptají čím mě tohle obohatí …. odpovím jednoduše: Ničím. Jen mi zlepší náladu …

7) 7:24 – 7:41 cestování MHD.
Každý z Vás určitě viděl ráno, v MHD ty otrávené, znechucené obličeje. Kdy každý musel vylést z postele, někam pospíchá a nebo se dívá do svých chytrých telefonů. Já se v tuhle dobu naučil využívat aplikaci „CALM“. Jedná se o meditaci a tímto si vlastně uvědomuji přítomnost.

8) 7:50 příchod do práce.
Posledních 10 minutek vyžuji kávičkou, přečtu si noviny a nebo již udělám první úkoly

Takhle to samozřejmě nemám pokaždé. Nemusím být pokaždé v práci na osmou. Vždy záleží na tom, kolik mám za den úkolů, povinností. Pokud jsem unavený, dojdu na desátou hodinu. A hlavně co se týká víkendu, tam si dopřeji spánek do 8 hodiny.

A ještě jednu věc ti povím. Za tu dobu, co to takhle mám jsem zjistil jednu věc. Jednou za týden, případně za dva týdny si dám jeden den volna. Den kdy odpočívám. A přitom je to v pořádku. A víte proč ? Nikomu to nevadí, nikdo mi za to nenadává. Mě naopak to začne vše chybět, nabudí mě to. A o to větší chuť se mám do všeho pustit.

Hlavně jde o jednu věci ….
„Vše to máme v hlavě“ Tou nejsilnější silou je „Síla tvojí vůle“