DAMSKÁ MÓDA: NADČASOVÉ KOUSKY, KTERÉ TVOŘÍ ZÁKLAD ŠATNÍKU  KAŽDÉ ŽENY

DAMSKÁ MÓDA: NADČASOVÉ KOUSKY, KTERÉ TVOŘÍ ZÁKLAD ŠATNÍKU  KAŽDÉ ŽENY 1

Nakupování a ženy – to je nekonečný příběh, který se vždy začíná znovu po vstupu do nákupního centra. Něžné pohlaví si čas od času jednoduše potřebuje dopřát radost z nového oblečení. Pro mnohé ženy je to dokonce způsob, jak dokonale z relaxovat.

Vrháte se do výprodejů nebo saháte po dražší kvalitě? Preferujete spíše elegantní nebo sportovní styl? Ať je to u vás jakkoli, nezáleží na tom, jaké jsou vaše nákupní návyky či oblíbený styl oblékání. Při doplňování svého šatníku nezapomeňte na jisté nadčasové kousky – ty nikdy nevyjdou z módy a jsou „nesmrtelné“. Ba co víc, je jednoduché je kombinovat s ostatním oblečením.

Kašmírový svetr

Kašmír, hřejivá látka, kterou mají rády nákupní maniačka po celém světě, má celkem zajímavý příběh: jedna kašmírská koza ročně vyprodukuje jen kolem 4 uncí tkaniny (přibližně 120 gramů). Na výrobu jednoho svetru je třeba získat tkaninu ze dvou koz, přičemž trvá celý rok, dokud srst vyroste do potřebné délky.

Kašmírského kozičky však odložme bokem – oblečení vyrobené z této tkaniny je až 8 krát hřejivější jako oblečení z ovčí vlny. Navíc je lehčí a má jemnější texturu. Pohodlný svetr z kašmíru se vám sejde zejména během chladnějších dnů. Aby byl snadno kombinovatelný, sáhněte po černé, bílé, béžové či tmavomodré barvě.

Univerzální džíny

Nepotřebujete vlastnit miliony párů džínsů. Pořiďte si několik kvalitních a svědomitě se o ně starejte: perte je jen podle pokynů, aby si udržely svou barvu a občas jim dopřejte chemické čištění. Investujte do džínové klasiky se střihem, který vám sluší. Většina střihů je použitelná v jakémkoliv módním období – tedy až na zvonové kalhoty, které až tak nadčasové nejsou.

Černý nebo tmavomodrý blazer

Ačkoli saka a Blazer pocházejí z pánských šatníků, probojovali se i do těch dámských. Při kombinování tohoto skvělého elegantního kousku neexistují žádné limity – můžete jej nosit do práce ke kalhotám i k sportovně-elegantnímu looku na večer s kamarádkami.

Áčková sukně

Ta správná áčková sukně by vám měla dobře sednout v pase, přičemž by měla mít délku mírně nad kolena. Pokud jste nižší, můžete sáhnout i po kratší sukni. Tento kousek oblečení dokonale zvýrazňuje ženskou siluetu a pomáhá odvádět pozornost od širokých boků. Nicméně ať už máte široké boky nebo ne, v šatníku by vám áčková sukně rozhodně neměla chybět. Můžete do ní „zastrčit“ trička, košile, halenky i svetry – kreativitě se meze nekladou.

Bílá košile

Tato klasika je perfektním základem pro váš každodenní šatník. Lze ji nosit na všechny možné příležitosti a vždy vám dodá punc elegance – dokonce i v letních vedrech. Samozřejmostí je její využití během pracovních dnů – měla by nevyhnutelně patřit do vašeho pracovního dress-code. S bílou košilí můžete vytvořit působivé kombinace – vyniknou na ní větší náhrdelníky, menší náhrdelník odhalíte rozepnutím vrchních knoflíků. Můžete ji kombinovat se skinny kalhotami i se sukněmi nebo zvolte jednoduchý outfit s výraznými doplňky – možností je opravdu hodně!

A na závěr ….

Při nakupování vždy myslete na to, že důležitější je kvalita než kvantita. Investujte do kvalitních tkanin a dobrého zpracování – díky jejich spolehlivosti a vaší dokonalé péče vám mohou vydržet navždy!