10 podlah z teplého dřeva

10 podlah z teplého dřeva 1

Nadčasové, odolné, hřejivé a s texturou – výhody použití dřevěných podlah do Vašeho domova jsou nekonečné. Ať už jsou z tmavého ořechu, recyklovaného dřeva nebo světlé borovice, každá z těchto 10 podlah přináší to nejlepší z přírodních materiálů, které milujeme.

 

Javorové podlahy složené ze zbylých krátkých kusů

Prošívaná pohovka Dual Pebble od firmy Gus Design Group pro obchod CB2 je ústředním bodem obytného prostoru. Javorové podlahy se skládají z levných krátkých kusů dřeva, které zbyly z jiných projektů a prodávají se se slevou.

 

Repasované dřevěné podlahy a stěny v Buenos Aires

„Lidé vždy říkají, že Buenos Aires je jako evropské město (kvůli barokní architektuře a italskému dědictví), ale zároveň má svou vlastní kulturu, vlastní materiály. Tento dům je pro Buenos typický.  Hledal jsem něco, co nás svým způsobem reprezentuje – a to, co tu máme, je kůže, dřevo a beton.“  Alejandro Sticotti, designér.

10 podlah z teplého dřeva 2
ilustrační foto

 

Skládačková podlaha z černého ořechu

Poučení o starobylém sekvoji (po staletí pilíři svého ekosystému, který lidé rychle pokáceli, aniž by si uvědomovali, co dělají) je nedílnou součástí nového domova, postaveného z recyklovaných materiálů a vybaveného dřevěným nábytkem vyrobeným jeho vlastní rukou. Pečlivě zpracovaná podlaha z černého ořechu do sebe zapadá jako skládačka.

 

Venkovní prostor terasy obložený douglaskou

Střešní terasa osázená třemi olivovníky a keři odolnými vůči suchu vytváří prostor pro zábavu. Paluba je vyrobena z bezbarvé jedle douglasky kvůli úspoře nákladů; přitom odráží skříňky uvnitř a poskytuje vizuální kontinuitu.

 

Inspirováno Frankem Lloydem Wrightem a kempováním v národním parku

V celém srubu jsou vestavby na zakázku, jako je skládací stůl od dřevaře Ricka Bradburyho z Bar Harbor. Cílem bylo zabalit maximální užitek do efektivního balíčku ladícího s dřevěnou podlahou.

 

Dubová prkna, mezi kterými protéká omítka

Rodinná čajovna Tanpopo House je aktualizovaným pohledem na japonskou tradiční flexibilní otevřenou místnost s tatami rohožemi. Ohniště na dřevěné uhlí pro konvici zde tvoří elektrická spirála zapuštěná do podlahy, přičemž  podlaha je z odolného ratanu z Indonésie. Omítka vytékající mezi dubovými prkny dodává místnosti hřejivý, hrubě opracovaný vzhled, což je charakteristický prvek a podpis Fujimori.

 

Nekonečné sklo a lamelové dřevo v San Franciscu

Tato hlavní ložnice se nachází na severní straně a je definována řadou vnitřních žaluzií, které umožňují majitelům zarámovat a „ovládat“ své výhledy.

 

Design švédské borovice

Bílé prádlo působí téměř přízračně proti přirozené kresbě dřeva a tlumené záři zimního světla z okna.

 

Sjednocující schodiště z bílého dubu

Za obývacím pokojem vede minimalistické schodiště do ložnice a rodinného pokoje v horním patře. Podlaha z bílého dubu spojuje schodiště a zbytek obytných prostor.

 

Bohémské oázy s březovou překližkou

Vnější stěny domu od texaského Bercy Chan Studio jsou vytvořeny z Thermasteel, panelů vyrobených z pozinkované oceli a originální pryskyřice, které poskytují strukturální rámování, izolaci a parotěsnou zábranu s hodnocením R-29, které je dvakrát větší, než je požadováno.

„Máme zde tolik skla, že to musíme kompenzovat velmi účinnými stropními a stěnovými systémy,“ říká Bercy. „Chtěli jsme pohyblivé skleněné stěny místo malých posuvných skleněných dveří, které neustále vyskakují.“ A tak s Chenem našli dvojitě zasklené izolované dveře o rozměrech 5,5 x 2,7 od společnosti Fleetwood.

„Jsou trochu dražší, ale když otevřete těžké dveře, uděláte hluboké gesto, abyste opustili dům a vyšli ven,“ říká Bercy. Slovo „klika“ se v domě příliš nepoužívá z prostého důvodu: žádná tam není. „Nechtěli jsme zaneřádit dům tradičním hardwarem,“ říká Bercy. Místo toho použili držadla nalezená v člunech, která leží v jedné rovině, když se nepoužívají, takže se dveře stávají prodloužením stěn na pantech; myšlenkou je, že dveře zmizí a jádro se zdá být souvislé.