Další turistické atrakce Itálie

Další turistické atrakce Itálie 1

Pisa a Lucca

Tato dvě města ležící nedaleko od sebe stojí za návštěvu, když budete v Toskánsku.  V Pise najdete výjimečný komplex Campo dei Miracoli:. šikmá věž v Pise, ve skutečnosti zvonice přilehlé katedrály, je jedním ze symbolů země a představuje centrální bod lokality UNESCO, která zahrnuje také katedrálu, baptisterium a budovu Campo Santo. Zlatým hřebem impozantního baptisteria je složitě vyřezávaná samostatně stojící kazatelna od sochaře Nicoly Pisana, mistrovské dílo románského sochařství. Nedaleká Lucca patří k nejpůvabnějším městům Itálie a nabízí řadu kuriozit. Je obklopena širokými hradbami, na nichž leží park i se stromy. Uvnitř se nacházejí krásné románské a toskánské gotické kostely, městské domy (v jednom z nich můžete vyjít až nahoru) a zaniklá římská aréna, která se otiskla do tvaru oválného náměstí.  

Livorno

Miláno

Přestože je Miláno často kvůli svému letišti pro turisty hlavní vstupní branou do Itálie, mnozí ho přehlížejí jako destinaci samu o sobě. A to je škoda, protože Miláno je městem s jednou z nejvyšších koncentrací uměleckých a architektonických atrakcí v zemi. Jeho návštěva je nutností pro všechny, kdo se zajímají o módu a design, nemluvě o nakupování. Miláno bylo domovem a působištěm mnoha předních osobností, např. Michelangela, Leonarda da Vinci, G. Verdiho, pěvce Enrico Carusa, dirigenta Toscaniniho či návrháře Giorgio Armaniho.   Mohutná katedrála Narození Panny Marie (Il Duomo) patří k nejkrásnějším kostelům světa a představuje vynikající ukázku okázalého gotického stylu. La Scala je nejprestižnější opera světa, zatímco Da Vinciho Poslední večeři naleznete na stěně v klášteře. Na různých místech ve městě se pak nacházejí muzea a paláce s uměním patřícím k  nejlepšímu na světě. Milovníci módy by se měli projít po slavné módní čtvrti Quadrilatero.

Bologna   

Komské jezero

Další turistické atrakce Itálie 2

Komské jezero (Lago Como), nejkrásnější jezero Itálie, je oblíbeným letním cílem bohatých a slavných už od dob, kdy se Římané uchylovali před horkem do vil kolem strmých břehů jezera. Pozdější vily najdete v okolních městečkách, jako je pěkné Bellagio ležící v místě, kde se setkávají tři „větve“ jezera. Díky mikroklimatu je na západním břehu jezera mírné klima i v zimě, takže je možné vidět na severní straně bílé vrcholky Alp mezi palmami a kvetoucími kaméliemi. Navštivte také město Como na jižním břehu jezera, které stojí za prohlídku předtím, než nastoupíte na parník a vydáte se po jezeře. Na západ od Komského jezera leží jezero Maggiore s jeho vlastními atrakcemi, a na východ pak Gardské jezero, v létě místo s mnoha aktivitami a vodními sporty.

Nejkrásnější italská jezera 

Cinque Terre

Pět městeček, které jsou „přilepeny“ na strmém skalnatém pobřeží severně od města La Spezia bylo téměř nedostupných po souši, dokud nebyly propojeny železnicí, která jezdí tunely vyvrtanými skrz ostrohy, které městečka oddělovaly. Dnes stezka po útesech, po níž kdysi místní chodili z jednoho do druhého, představuje jednu z oblíbených pěších turistických tras v Itálii. Nejkratší a nejširší úsek mezi městečky Manarola a Riomaggiore je známý jako Via dell’Amore („Cesta lásky“). Riomaggiore a Vernazza, s jejich úzkými ulicemi spadajícími k maličkému přístavišti mezi skalami, oplývají největším charakterem, a i přes novodobou oblibu u turistů zůstává Cinque Terre („Pět zemí“) jednou z nejpůsobivějších atrakcí země.

Rimini

Verona

Kompaktní historické centrum někdejší římské pevnosti objímá hluboká zátočina řeky Adiže. V něm dominuje pozoruhodně dobře zachovalá římská aréna z 1. století, kde se koná světově proslulý letní operní festival. Několik římských oblouků se zde mísí se středověkými a renesančními budovami, z nichž mnohé dokládají dlouhou historii Verony, kdy byla součástí Benátské říše. U řeky stojí mohutný hrad Castelvecchio vybudovaný ve 14. století a střežící cihlový klenutý most Ponte Scaligero. Přes všechny své poklady architektury a umění Verona největší slávu a pozornost turistů dostává na základě pouhé fikce. Právě zde se odehrává Shakespearova hra Romeo a Julie, přičemž v průběhu staletí zde místní lidé vytvořili domy, balkon i hrobku těchto fiktivních postav.

Parma

Ravenna

Další turistické atrakce Itálie 3
Mauzoleum Gally Placidie

Starobylé město u Jaderského moře je pro Itálii naprosto unikátní. Na rozdíl od jiných měst jsou umělecké počátky Ravenny téměř výhradně byzantské a naleznete zde nejlepší sbírku byzantských památek (které jsou navíc ve výborném stavu) v západní Evropě. V 6. století byla Ravenna sídlem krále Theodoricha Velikého, jenž byl vychován v Konstantinopoli, a stala se centrem umění mozaiky, které zde dosáhlo svého vrcholu. Lokalita chráněná UNESCO zahrnuje 7 budov vyzdobených nejlepšími příklady mozaiky. Ty si můžete prohlédnout, ale především si nenechte ujít Neonovo baptisterium z počátku 5. století, impozantní interiér baziliky San Vitale a nádherné Mauzoleum Gally Placidie, které organizace UNESCO označila za „jednu z umělecky nejdokonalejších“ a nejlépe zachovalých mozaikových památek.

Padova

Turín

Turín, jedno z největších průmyslových měst na severu země, je na rozdíl od Milána relativně malé a kompaktní, takže si jeho pamětihodnosti snadno můžete prohlédnout pěšky. Spatříte zde majestátní architekturu s formální dispozicí, kterou nechal vybudovat rod Savojských, aby dokázal, že je neméně bohatý a mocný jako jiné královské rody v Evropě a může se obklopit nádherou soupeřící s Paříží. Jeho třídy, náměstí s arkádami a královské paláce přímo v centru udávají tón, ale není to jediný půvab Turína. Rozmanitost mu dává malá středověká čtvrť, římské památky a celý secesní okrsek, zatímco park u řeky s imitací kompletní středověké vesnice dokládají, že Turín se nebere příliš vážně. Nenechte si ujít návštěvu mimořádného Muzea kinematografie (Museum of Cinema) ve výškové budově, v níž se kdysi nacházela synagoga. Kontrasty Turína Vás okouzlí, stejně tak jako jeho prodejny kávy a velkolepé kavárny.

Janov

Siena

Na svém vrcholu ve 13. a 14. století mohla Siena soupeřit s Florencií, co se umění a kultury týče, a stále nabízí mnoho klenotů umění a architektury. Vrcholem je nádherná Katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Santa Maria Assunta), jejíž vykládané mramorová fasáda a pruhovaná zvonice kontrastují s převážně červenými cihlovými budovami města. Interiér katedrály je muzeem prací velkých malířů a sochařů, např. Donatella, Giovanni Pisana, Berniniho a Lorenzo Ghibertiho. Ale umění není jediným lákadlem Sieny. Klikatící se středověké ulice a široká náměstí představují příjemná místa k procházkám. Dvakrát během léta se obří svažující se hlavní náměstí stane dějištěm chaotických koňských dostihů známých jako Sienské Palio.

Akční nabídka ubytování zd