Deset znaků toho, že váš vztah je nezdravý

Deset znaků toho, že váš vztah je nezdravý 1

Pokud jste ve vztahu, jen těžko si uvědomíte, že s ním něco není v pořádku. V případě, že do něčeho investujete svůj čas a energii, je náročné si připustit, že to má na vás špatný vliv. Jak tedy rozpoznáte, zda je váš vztah nezdravý? S následujícími radami poměrně snadno.

10. Jednostranná autorita
Vztah je především o partnerství. Pár by se měl vzájemně doplňovat a hledat kompromisy, pokud tedy vaše polovička rozhoduje o všem a vy nemáte žádné slovo, něco není v pořádku.

9. Touha po úplnosti
Člověk by se měl cítit spokojený a „úplný“ i bez toho, aby byl ve vztahu. Pokud vaše partnerka není spokojená se žádným rozhodnutím, které provedete, váš vztah je nezdravý. Její snaha o to, aby se za každou cenu cítila dobře bez ohledu na to, jak se cítíte vy, váš vztah nakonec i tak přivede ke konci.

8. Závislost na partnerovi
Partneři by měli být schopni se na sebe spolehnout. V případě, že děláte všechny své rozhodnutí s ohledem na to, aby jste ulahodily svému partnerovi, máte problém. Seberealizace je důležitá a časem vám závislost na preferencích vaší partnerky začne překážet.

7. Příliš mnoho očekávání
Zdravý vztah tvoří dva nedokonalí lidé, kteří se mají rádi i navzdory svým chybám. Pokud vás vaše polovička stále chce měnit na svůj obraz, po určité době zjistíte, že vám to vadí.

6. Vytahování zážitků z minulosti
Často se vám stává, že partnerka obhajuje své činy na základě věcí, které jste udělali už dávno? Vězte, že s vámi manipuluje, a to se v zdravém vztahu věru nedělá.

 
48301

5. Neupřímnost
Zdravý vztah je založen na pravdě a upřímnosti. Pokud vám partnerka lže i o úplných maličkostech, nikdy si nemůžete být jistý, jestli nelže i v mnohem důležitějších věcech. Upřímnost patří ve vztahu mezi priority a měli byste si to uvědomovat.

4. Pasivní agresivita
Mnohé páry po hádce namísto toho, aby si věci vyjasnily, mlčí. Pak se snaží jeden druhému pomstít takzvaným pasivně-agresivním způsobem. To znamená, že si dělají naschvály například na veřejnosti či v jiných oblastech, které neměly s předmětem hádky nic společného. A to opravdu není zdravý způsob vedení vztahu.

3. Nechuť odpouštět
Ani vy ani vaše partnerka nejste dokonalí. V životě dělá chyby každý a nevyhnete se jim ani ve vztahu. V případě, že vám vaše polovička není schopna odpustit ani ty nejmenší prohřešky a neustále vám je předhazuje před oči, váš vztah je nezdravý.

2. Citové vydírání
Pokud vám něco na partnerce překáží, zkuste si s ní promluvit. V případě, že se ale během rozhovoru rozpláče, nebo přejde do protiútoku, vězte, že na vás zkouší citové vydírání. Časem vás to přestane bavit, podobně jako i ostatní věci na tomto seznamu ve vztahu.

1. Nemáte na sebe čas
Zde zřejmě není třeba nic vysvětlovat. Pokud se máte rádi, čas si na sebe najdete navzdory všem povinnostem. Pokud ne, je na čase si uvědomit, že vztah je nezdravý a nemá budoucnost.