9 nejlepších hybridních jízdních kol

9 nejlepších hybridních jízdních kol 1

Giant Escape 3

Giant vyrábí několik skvělých kol, ale jejich hybridní modely mají tendenci nést hliníkové vidlice, z nichž Vás bude bolet hlava, pokud pojedete po čemkoli jiném než nejhladším povrchu. Model Escape 3 používá ocel místo hliníku, což vyhlazuje nerovnosti a předchází klapání čelisti při jízdě. Jeho jedinou slabinou je soustava volnoběžných ozubených kol místo kazety, což je archaická a méně účinná metoda řazení, kterou můžete vypnout, pokud chcete použít všechny převody. Přesto je to solidní volba s nepatrným mínusem, kterého si možná ani nevšimnete.

Cena: 340 USD

 

B’Twin Hoprider 520

Robustní a relativně levný model 520 je pohodlný hybrid na dojíždění, který je dodáván s předinstalovanými chrániči Vašeho oblečení a nosičem zavazadel vzadu. Celá sada je skvělá, pokud se chystáte zdolávat silnice a klikaté cesty, ale přidává hodně objemu na rámu, což snižuje rychlost kola a dělá z jakéhokoli stoupání do kopce téměř sisyfovský počin, které překoná jen nejintenzivnější tlačení místo šlapání. Díky tvrdým pneumatikám a přímé konstrukci se však jedná o praktické kolo na silnice.

Cena: cca 441 USD

 

Marin Fairfax SC1

Mimořádně pevný a odolný model SC1 má jen 2 malé nedostatky. První je, že bude obtížné ho sehnat, protože je oblíbený a společnost Marin nevyrobila dost na uspokojení poptávky. Až se konečně k nějakému kusu dostanete, je možné, že ho mezitím srazí z trůnu nějaká novinka. Druhou stížností je, že postrádá kotoučové brzdy, což znamená spoléhat se výhradně na ráfkové brzdy, ale ty jsou dost dobré pro většinu jezdců na hybridech, pokud se převážně vyhnete mokru a blátu. Kromě toho má lehký hliníkový rám, který využívá ocelovou vidlici pro kombinaci pohodlné jízdy a minimální hmotnosti, což mu dává rychlý pohyb, který dobře působí. Také odvádí dobrou práci při stoupání do kopců díky použití nízkého rychlostního stupně, který je milosrdný k těm, kdo jsou při jízdě trochu líní.

Cena: 489 USD

Fuji Absolute 1.9

Model Absolute 1.9 (úvodní foto) je sexy robustní hybrid, který přichází s kotoučovými brzdami správně postavenými tak, aby opovídaly spíše cestám do přírody než do ulic. Trochu pokulhává, pokud jde o jeho objemné tělo, které není ideální v kopcích, a také může kvůli své stavbě působit pomalý. Díky této konstrukci je však ergonomičtější a Vaše tělo neztuhne ani během delších výletů, kde vytrvalost a pohodlí převažují nad rychlostí mimo trať nebo proplétání se ulicemi.

Cena: 489 USD  

 

Trek FX 2

Kolo kdysi známé jako FX 7.2 (což je název, který mnozí poznají, protože se jedná o špičkový hardware) a dnes FX 2 nabízí bezstarostnou jízdu. Sjíždění kopců zvládá hravě, i když někdy může mít trochu problém při velkých stoupáních. Vybaveno je představcem Blendr, který Vám umožní rozšířit Vaši lehkou soupravu, aby zahrnovala mnoho produktů Blendr skýtajících chytřejší a bezpečnější způsoby vidění ve tmě. Tím se také uvolní místo na řídítkách, pokud byste chtěli na výpravu do města vytáhnout outdoorovou kameru.

Cena: 490 USD

 

Specializovaný Sirrus

Výrobce Sirrus obvykle přináší produkty bez všech příkras, i když je v cyklistických obchodech velmi populární a je připraven Vás vybavit na náročnou cestu. Vysoký vzpřímený postoj při jízdě je pohodlný na krátké i dlouhé tratě, přičemž Vám umožní prohlížet si okolí (i když může být nepříjemné, pokud byste chtěli trochu „zavařit gumy“). Praktické je vybavit jej všemi blatníky, stojany nebo brašnami, kdy veškeré příslušenství skýtá Shimano, které nese značku kvality, a to i když je řadicí pákou Altus vhodný pro horská kola, která není tak dynamická jako Acera.

Cena: 500 USD

 

Jamis Coda Sport

Pokud si přejete pohodlnou jízdu, připravte se, že se zamilujete. Výrobce Coda Sport využívá ocelový rám místo hliníkového, který zajišťuje větší odolnost vůči nárazům v každém úhlu a při jízdě umožní pohodlné sezení. Jamis také dokázal snížit hmotnost, takže kolo je stejně lehké a přenosné jako modely z hliníku. Spolu s pohodlnou jízdou získáte trochu jiné myšlení, protože kvůli své geometrii není tak rychlé a svižné, jak většina sportovních cyklistů požaduje.

Cena: 529 USD

 

Cannondale Quick 1-4

V souladu se svým jménem je Quick agresivně rychlé kolo, které zvládá silnice smrtící rychlostí, a pak můžete hned seskočit na stezku. V jeho složení však najdete jen velmi málo „horolezecké DNA“, protože řada Quick je spíše určena pro dopravu z bodu A do bodu B rychlostí, jako by na tom závisel Váš život (nebo živobytí). Zjistíte, že jak se čísla v poli Quick snižují, cena a specifikace rostou. Ti, kteří chtějí kolo na dálkové jízdy se spoustou nabídek, by se měli podívat po Quick 1, zatímco ti, kdo nepotřebují tolik, mohou zvolit model Quick 4. Jakmile si zvyknete na Quick 5 Quick 7, budete v nebezpečných vodách: kde tendenci omezovat budou mít nepohodlná sedadla a rámy, které se navíc mohou zlomit.

Cena: od 710 USD

 

Priority Continuum

Ačkoli je na hybridy trochu nákladné, Continuum přichází se systémem řemenového pohonu, který je mnohem lepší než jakýkoli řetěz, a má hydraulické kotoučové brzdy, jenž mu umožňují vyjet z cesty do světa divočiny ať je déšť nebo svítí slunce. Pásový systém je zázrak, který z jinak nepříjemného řazení udělá hladký chod, který je těžké nemilovat od prvního okamžiku, kdy otočíte rukojetí, abyste získali větší sílu nebo větší rychlost. Nevýhoda Continuum nespočívá v samotném kole, ale spíše v tom, že budete nuceni si jej objednat online, takže jeho sestavení je zcela na Vás nebo na Vašem místním obchodě s motocykly.

Cena: 949 USD