13 nejlepších terénních jízdních kol pro jízdu off road

13 nejlepších terénních jízdních kol pro jízdu off road 1

Masi Speciale Randonneur

Je to spíše „cestovní kůň“ než monstrum s hlubokým záběrem na štěrku. Ti, kdo očekávají dlouhé jízdy, které povedou přes kopec stejně tak jako po ulici, zjistí, že příjemná geometrie ocelového rámu představuje mistrovskou kombinaci měkkosti a síly. To vše s trvalostí od Shimano Tiagra.

Cena: 749 USD

 

Specializované Diverge

Diverge započalo svoji existenci jako kolo, které mělo zvládat téměř cokoli. Stále má v sobě zabudováno hodně z této myšlenky, ale bylo místy upraveno, aby poskytovalo větší pocit dobrodružství. Nejpozoruhodnějším vylepšením je přední odpružení Future Shock, které odstraňuje téměř všechny otřesy z velkých poklesů. Vzhledem k obrovskému počtu dostupných možností jsou dnes lepší šance, že najdete Diverge vybavený tak, aby odpovídal právě Vašemu stylu jízdy.

Cena: 900-9000 USD

 

Ribble CGR

CGR znamená „Cross, Gravel, Road“ (terén, štěrk, silnice), což Vám přesně říká, na co byl Ribble zkonstruován. A říct, že skutečně je, by bylo podhodnocení. Na první pohled nudný systém s širokým, stabilním a nenápadným rozvorem Vám rychle dokáže, že je připraven se vydat do mokra i do terénu a stále fungovat i v těch nejhorších podmínkách.

Cena: 1029 USD

 

Raleigh Mustang

Snad nejlepší kříženec silničního a horského kola, jakého za tuto cenu můžete najít, je Mustang, jehož hliníkové tělo nevypadá nic moc, dokud si nevšimnete přední nápravy a přední karbonové vidlice. Pak se ukáže jeho specializace roadstera, ale vedlejší funkce stroje do terénu a na štěrk je také zjevná.

Cena: cca 1035 USD

 

Marin Gestalt 2

Model Gestalt 2, oplývá vynalézavostí, protože společnosti Marin se podařilo vymyslet 10rychlostní hnací ústrojí, které funguje a působí jako 11rychlostní pastorek SRAM, ale bez přehnaných nákladů. Tělo ze slitiny je trochu těžší, což může při jízdě dodávat pocit vlečení, a kolo nemiluje mokro, ale jinak nabízí fantastický zážitek, který stojí za mnohem víc, než kolik říká cenovka.

Cena: 1100 USD

Diamondback Haanjo Comp Carbon

Pokud byste si vzali horské kolo a upravili ho na verandě, dostali byste něco jako Haanjo. Tato kola byla stvořena pro bikepacking a jízdu ve světě mimo chodníky a mají také určité vychytávky pro cestování. Většinou se však hodí na jízdu cross country.

Cena: 1899 USD

 

Reilly Gradient

Titanový rám pomáhá tomuto švýcarskému armádnímu kolu vyniknout tak krásně, jako je příjemné na něm šlapat. Jde to ztuha, což dává pocit ambiciózních útočných schopností, ale když opravdu o něco jde, změkne pod Vámi jako máslo, aby nástrahy silnice nezranily Vaše pozadí. Přední vidlice je karbonová, což dává při řízení pocit citlivosti, a to je skvělé pro udržení ve vzpřímené poloze, i když se dráha stáčí v ostrém úhlu.

Cena: cca 1939 USD

 

Giant TCX Advanced SX

Začít můžeme cyklokrosovou vidlicí a rámem, který je vybaven velkými pneumatikami, které zachycují drť: vše na TCX (úvodní foto) se zdá být vylepšené a lepší tak, aby to vyhovovalo jezdci, který vyhledává obrubníky. Velké hnací ústrojí je nejzajímavějším prvkem, který skutečně dává pocit kontroly i při jízdě po nejméně zpevněném terénu.

Cena: 2389 USD

 

Fuji Jari 1.1

Jari nemusí nutně vypadat jako nejlepší a nejjasnější hvězda na obloze, ale kde postrádá jiskru, to si vynahrazuje čistou spolehlivostí. Začíná to lehkým hliníkovým rámem; čím více jej budete používat, tím větší důvěru si u Vás vybuduje jako nejlepší možnost pro situace, kdy je cesta před námi kamenitá.

Cena: 2799 USD

 

Wilier Jaroon Plus

U horského „tlustého kola“ (borderline fat bike) schopného používat 3palcové pneumatiky na jinak křehce vypadajícím ocelovém rámu je obtížné určit typ terénu, který zvládá nejlépe. Díky skvělému vnitřnímu svařenému systému od společnosti Wilier vypadá celé tělo jako jedna entita, která se intuitivně pohybuje po krajině jako skvělý a výkonný mrak.

Cena: cca 3074 USD

 

Cannondale Slate Ultegra

Opravdu podivná kombinace nejlepších kousků od Cannondale působí tak, jak by mohlo vypadat Frankensteinovo monstrum, kdyby bylo provedeno správně. Má rychle fungující cit pro silnice, je připraveno na pravidelné používání a uhýbání, ale stejně tak má i dost z horského kola s jednostranným odpružením vidlice, což mu umožňuje vjet do křovinatého terénu, budete-li si přát.

Cena: 3400 USD                                                                                        

 

GT Grade Carbon Ultegra

Konstrukce tohoto turistického kola je pohodlná pro dálkové treky v opravdu obtížném terénu. Grade zvládá vše, ať jde o štěrk, nezpevněné cesty, chodník nebo téměř každý jiný povrch pod sluncem. Je dobré na cyklokros, i když to bude trochu nejisté kvůli široké sérii převodů. Jak název napovídá, využívá pohon Ultegra od společnosti Shimano.

Cena: 3680 USD

 

Why Cycles R+

Ucítíte na silnici hrby i prohlubně, ale spíše po nich budete klouzat, než aby ohrožovaly Váš postup. Díky použití titanu s množstvím vylepšených funkcí se jedná o skvělé kolo pro horský terén, ale vydáte-li se po nezpevněné cestě nebo rozbité dlažbě, můžete sledovat, jak jen letí.

Cena: 4499 USD