Návštěva zámku Chenonceau

Návštěva zámku Chenonceau 1

Zážitek z návštěvy zámku Chenonceau je skutečně jedinečný. Tento malebný hrad, který je považován za jeden z nejkrásnějších zámků na světě, je otevřený pro veřejnost každý den od 09:00 do 17:30. Vstupenky poskytuje renomovaná společnost Tiqets International B.V. a je třeba se dostavit nejpozději 30 minut před zavírací dobou.

Zámek je bezbariérový a nabízí rampu pro invalidní vozíky, které jsou k dispozici k pronájmu s ID jako záloha. Samozřejmě nechybí ani přístup do obchodu, restaurace a toalety. Vstupenky jsou dostupné k okamžitému doručení a lze je přijmout i v mobilu.

Vstupenka do zámku zahrnuje také přístup do jeho zahrady a galerií, stejně jako stahování aplikace ‚Découvrir Chenonceau‚. K dispozici je také parkoviště a případný audioprůvodce. Ten je k dostání ve francouzštině, angličtině, němčině, holandštině, španělštině, portugalštině, italštině, polštině, ruštině, čínštině a japonštině.

Zámek Chenonceau leží na břehu řeky Cher a jeho vody nádherně odrážejí jeho renesanční architekturu. Zámek je domovem obrovské sbírky umění a nábytku, kde naleznete obrazy od Rubense, Primaticcia, Tintoretta, Correggia, Van Loa, Murilla, Cloueta a mnoha dalších. Zahrady zámku jsou nádherně upravené s terasovitými stěnami plnými růží a krásným výhledem na řeku.

Historie zámku Chenonceau je pozoruhodná svou nepřetržitou posloupností žen u kormidla. Tyto ženy se zasloužily o jeho výstavbu, výzdobu, ochranu, restaurování a zachování. To vše přispělo k tomu, že se zámek stal tím, čím je dnes.

Hlavní část zámku byla postavena v letech 1513 1517 Thomásem Bohierem a jeho manželkou Catherine Briçonnetovou, která byla stejně vášnivou stavitelkou jako on. Z původního zámku z 12. a 13. století se dochovala pouze strašidelná kobka.

Na zámku je k vidění mnoho uměleckých děl, které reflektují jeho historii a vliv žen na jeho osud. Jedná se o díla největších evropských malířů 16., 17. a 18. století. Prohlídka zámku a jeho zahrad je skutečně velkolepým zážitkem.

Po návštěvě si můžete odpočinout v zámecké restauraci nebo nakoupit suvenýry v obchodě, který je otevřen až 30 minut po zavírací době. Na pozemku zámku jsou povoleni i psi, ovšem musí být drženi na vodítku. Malí psi mohou vstoupit i dovnitř hradu, ale musí být přepravováni. Vodící psi jsou povoleni všude.

Zámek Chenonceau je skvělým místem pro strávení jednoho klidného dne a také ideálním dárkem pro milovníky historie a umění.

Vstupenky lze zakoupit online a nejsou vrátitelné ani přesouvatelné.

                      Vstupenky k zakoupení zde.