Do hloubky za super cenu

Do hloubky za super cenu 1

Začínající polská firma Balticus kalkulovala se začínajícím létem při vydání svých prvních hodinek. Správné načasování pro mladé firmy je důležité v hodinářském průmyslu. Je to šance, jak díky tomu přilákat nerozhodnutého zákazníka.

Proto firma Balticus se svým prvním modelem Grey Seal zamířila na cílovou skupinu amaterských potápěčů. A hlavní výhodou těchto hodinek je, že nezatíží vaše konto. Model Grey Seal nabízí samonatahovací strojek v ceně quartz hodinek. A tím by si mohla získat nejednoho zákazníka. Můžeme Vás ovšem ujistit, že automatický kalibr není to jediné, co firma Balticus může nabídnout.

Hodinky nesou název po vynikajících plavcích a ještě lepších potápěčích tuleňů sivých. Funkcemi a stavbou hodinek se řadí do skupiny časoměřičů typu kompresoru (compressor). To znamená, že ciferník má otočné vnitřní okruží s potápěčskou stupnicí. Ta je ovládaná samostatnou korunkou (pozice 4:00). Na druhé korunce, která slouží na nastavení času, datumu a na manuální dotahování pružiny nechybí závit. Ale tohle není u časoměřičů s vodě-odolností 300 m zvláštností.

Pouzdro mají hodinky ocelové s průměrem 44 mm bez korunky a 47,5 mm a mají kalibr Miyota 9015 s 24 kameny, pohybovou autonomii 42 hodin s přesností -10/+30 sekund za měsíc. Na ciferníků mají zastoupení tři centrální ručičky (hodiny, minuty, sekundy) a datumovku na pozici třetí hodiny. Na hodinkách je motiv tuleně, nanesený z vnitřní strany.

b grey

Hodinky Grey Seal se nabízí v sedmi barevném provedení ciferníků (šedá, námořnická modř, červená, žlutá, bílá, černá a mentolově zelená). Náramek mají ocelový s prošívaným koženým řemínkem v barvě hodinek a je to rozlišovací znak pro všechny verze hodinek.

Ciferník je chráněn zafirovým sklem s vnitřním antireflexním designem (podobný jak u firmy Ulysse Nardin). Hodinky mají plnou sadu indexů, široké ručičky a též podklad na minutové stupnici na okruží se zeleným svitem. Balticus Grey Seal se prodávají za cenu kolem 10 000 Kč včetně dopravy. Což není na takové hodinky mnoho.