Dopravním kolonám je konec! Rozkročný autobus TEB, pod kterým dokáží projíždět auta, se stal realitou

Dopravním kolonám je konec! Rozkročný autobus TEB, pod kterým dokáží projíždět auta, se stal realitou 1

I vás otravuje dlouhé stání v dopravních kolonách, z nichž není východiska? Číňané před pár dny představili radikální řešení, které zatočí s kolonami. V přelidněné zemi jsou několikakilometrové dopravní zácpy na denním pořádku, a proto přišli s brilantním nápadem, jak se jim vyhnout.

Díky rozkročenému autobusu s kapacitou tisíc osob se nekonečné čekání může stát minulostí. Když v zemi začínala být situace na cestách už skutečně neúnosná, se na výstavě HIGH-TECH EXPO v Pekingu, v květnu tohoto roku objevil zmenšený model TEB autobusu (Transit Elevated Bus), který se stal výchozím bodem z téměř neřešitelné situace. Netrvalo dlouho a z modelu se do tří měsíců stal reálný dopravní prostředek.

Šéf projektu Song Youzhou začátkem roku prozradil, že největší výhodou autobusu je, že šetří obrovské množství cestovního prostoru. Výjimečný je především tím, že pod ním bez problémů mohou projíždět auta (nebo spíše stát v koloně, dokud je TEB předčí). Díky jeho unikátnímu tvaru si vysloužil pojmenování „rozkročený“ autobus.

Kdysi jsme o takovém dopravním prostředku mohli pouze snít nebo jej vidět v Sci-fi filmech. V Číně se sen o bezproblémové dopravě stává realitou. Kromě toho, že je schopen převézt 1000 pasažérů, dokáže nahradit 40 autobusů a ročně ušetřit více než 800 tun paliva, neboť je poháněn elektrickým proudem. Také byste tuto technologickou vychytávku uvítali na Českých cestách?