Dorazí revoluční dopravní prostředek Hyperloop na Slovensko?

Dorazí revoluční dopravní prostředek Hyperloop na Slovensko? 1

Elon Musk přispěl několika ambiciózními výtvory. Takovým výtvorem je také například systém Hyperloop, který zaujal množství startupových entrepreneur, technologických fanoušků, ale i obyčejných lidí. Vždyť kdo by nechtěl být za hodinu z Prahy v Paříži?

To, co možná zní jako hudba vzdálené budoucnosti, nakonec možná opravdu zavítá na naše území. Dirk Ahlhorn, CEO Hyperloop, totiž plánuje již v úterý (8.3.) Večer dorazit do Bratislavy (zatím jen běžným dopravním prostředkem), kde si plánuje poslechnout vize slovenských  startupistů. Samozřejmě ho zajímá, zda lokální startup mají co nabídnout jeho firmě, a pokud by se tak stalo, pak je možné, že se Hyperloop rozhodne realizovat svůj projekt právě na Slovensku.

Hyperloop jako způsob přepravy dnes může připadat více než sci-fi záležitost, než jako vynález. Ale to byla v minulosti i cesta na Měsíc, o níž Jules Verne snil. Hyperloop využívá solární energii, avšak spotřebuje pouze 10% z ní, takže zbytek může být použit například k zásobování jiných zařízení v blízkosti vysokorychlostní dráhy. Ta je schopna dosáhnout nadzvukovou rychlost, takže cesta z BA do Prahy potrvá opravdu krátce.