Vzdali jste to v posilovně? Toto jsou triky, jak vydržet

Vzdali jste to v posilovně? Toto jsou triky, jak vydržet 1

Prý těžké je začít. Ale kdeže! Těžké je vydržet, dlouho a makat na sobě pravidelně. Přiznejme, kolik z nás to po měsíci či dvou vzdali. Motivace vyprchala spíše než platnost drahé permanentky. Máme pro vás jednoduché tipy, jak to nevzdat.

fitness4
1. Vytvořte si rutinu
Nemusíte udělat život stereotypům, stačí mít fixnejšie vypadající den. Tehdy vstát, správně se najíst, udělat to či tamto a jít do posilovny. Aby to fungovalo, připravte si věci předem.Když chodíte do fitka po práci, už ráno před odjezdem si připravte věci do posilovny. Bude to první věc, kterou po příchodu domů uvidíte a navíc se na to budete celý den těšit.

2.Mějte inspiraci
Někdo si vyvěsí na stěnu motivační plakáty, někdo má svůj bodybuilderský vzor. V jednodušších případech stačí například fotografie vás z mládí, když vám ještě padli těsněji džíny nebo naopak – fotografie toho, jak rozkysnuto právě vypadáte a chcete to změnit.

3. Najděte si posilovnu, která se VÁM líbí
Zvolit nejbližší „lokál“ nemusí být správné. Někomu sedí velká fitness hala s desítkami strojů, jiný si potrpí na moderní výdobytky, další má rád domácí atmosféru malé sídlištní posilky.Máte možnost výběru, tak ji využijte naplno. Fitnescentra neustále rostou jako houby po dešti. To, že všichni kolegové chodí do „cool“ fitka, které zná celé město, neznamená, že i vy musíte jít se stádem.

posilovani-bricha

4. Nechoďte sami
Dnes je ošklivě, dnes se vám nechce – pravda? I tak někdy končí snaha. Jednou máte příliš práce a máte pocit, že ji nemůžete odložit. Jindy vás někdo zavolá ven. Pokud budete mít parťáka na cvičení, bude to tak trochu závazek. Dnes možná je ošklivě, ale dohodli jste se, že chodíte pravidelně i čtvrtky. Nebudete mu trousit trapné výmluvy a raději půjdete. Navíc – parťákem na cvičení klidně může být i pohledná slečna či sexy souseda. Tu jen tak neodmítnete.

5. Buďte realisté
Není to jednoduché shodit za krátký čas všechno. Ani Řím nepostavili za jediný den. Když to nejde, je třeba vydržet, pokračovat a pomaličku na sobě pracovat. Poraďte se s odborníkem, změňte stravu a hlavně se těšte z tohoto zdravého hobby. Motivace cvičit není žádná věda, stačí opravdu pár jednoduchých triků.