Dřevěné plovoucí podlahy z masivu i vrstvených dílů

Dřevěné plovoucí podlahy z masivu i vrstvených dílů 1

 

Pokud rekonstruujete interiér nebo stavíte dům, budete stát před otázkou, jakou pořídit podlahu. Co říkáte na plovoucí dřevěnou podlahu? Tato podlaha je oblíbená z toho důvodu, že je vyrobena z přírodního materiálu – ze dřeva. Nemusí se připevňovat k podkladu a snadno se instaluje. Představme si tento druh podlahy a jaký výrobce je ten nejlepší!

Dřevěná podlaha a její výhody

Dřevěná plovoucí podlaha se pokládá plovoucím způsobem. Co si pod tím představit? Připevňuje se k sobě pomocí zámkových spojů, ale další možností je i pokládka lepením, která je více vhodná na podlahové topení.  Výhodou dřevěné podlahy je to, že vydrží desítky let, snadno se udržuje a můžete ji v případě potřeby renovovat přebroušením a nalakováním. Na výběr máte ze široké nabídky dřevin v ojedinělých barvách a s různorodou kresbou.

Dřevěné plovoucí podlahy z masivu i vrstvených dílů 2

Další pozitivní vlastnosti dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou pružné a ulevují při bolestech kloubů. Nezadržují v sobě alergeny, proto se hodí do rodin s alergiky a astmatiky. Mají tepelně-izolační vlastnosti, což se pozitivně odrazí ve vyúčtování za teplo. Navíc touto podlahou šetříte životní prostředí, neboť se jedná o podlahu z obnovitelného zdroje. A jakou zvolit pokládku – lepit nebo plavat? Pokud budete chtít v budoucnu podlahu rozebírat, zvolte pokládku plovoucím způsobem. 

Masivní dřevěné podlahy

Rozlišujeme hned několik typů dřevěných plovoucích podlah. Někteří lidé nedají dopustit na masivní dřevěné podlahy, které se vyrábějí z jednoho kusu dřeva. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou těchto podlah a s větší náročností pokládky. Mohou se několikrát renovovat, ale nehodí se pro podlahové topení. Masivní dřevo pracuje a nedělají mu dobře výraznější změny teplot. Pro tlumení kročejového hluku upřednostněte nalepení podlahy k celoplošnému podkladu. Pro změnu barvy dřeva použijte barevné tónovací oleje. 

Vrstvené dřevěné podlahy

Dalším typem jsou vrstvené dřevěné podlahy. Ty se skládají z dřevěných podlahových desek a na rozdíl od masivní podlahy jsou tvarové stálé. Z toho důvodu je bez obav položte na podlahové topení. Nejvhodnější jsou dvouvrstvé a třívrstvé podlahy, které výborně vodí teplo. Třívrstvé podlahy se skládají z nosné desky, tažné vrstvy a nášlapné vrstvy. Pro podlahové topení vyberte celoplošně lepenou podlahu, aby nedocházelo k objemovým změnám. Nezapomeňte pod podlahu položit protihlukovou podložku.

Dřevěné plovoucí podlahy z masivu i vrstvených dílů 3

 

Jaké jsou nevýhody dřevěné plovoucí podlahy?

U těchto podlah vás může překvapit vyšší pořizovací cena. Investice se vám ale mnohonásobně vrátí, neboť ani po několika letech nebudete muset pořizovat novou podlahu. Dřevo je tzv. živý materiál a negativně reaguje na výkyvy teplot a vlhkosti. Proto minimalizujte spáry mezi jednotlivými díly. Dřevěné podlahy se mohou mechanicky poškodit. Nejvhodnější jsou podlahy z tvrdšího dřeva, jako je dub nebo buk.

Český výrobce dřevěných podlah Esco

Jestliže zvažujete dřevěnou podlahu, obraťte se s důvěrou na českého výrobce Esco. Prodejci této podlahy vám poradí, zda zvolit do vašeho interiéru olejovanou, kartáčovanou nebo postaršenou podlahu a jaký vybrat rozměr prken. Ta jsou ošetřena tvrdým voskovým olejem a Topcoatingem. Díky tomu není potřebná žádná dodatečná úprava. Na první pohled vás zaujme kolekce Bohemia s živým vzhledem, kolekce Moravia s kartáčovanou úpravou, kolekce Pelgrim s postaršeným vzhledem nebo kolekce Soft Tone v rustikálním stylu.

Dřevěná plovoucí podlaha se hodí do moderních i rustikálních interiérů. Tato na pohled luxusní podlaha má dlouhou životnost a vyrábí se z mnoha dřevin, včetně těch exotických.

Více na: https://www.supellex.cz/drevene-podlahy/esco