DRINKY, Z KTERÝCH SE VÁM POŘÁDNĚ ZATOČÍ HLAVA – A NEBUDE TO KVŮLI PROCENTŮM ALKOHOLU!

DRINKY, Z KTERÝCH SE VÁM POŘÁDNĚ ZATOČÍ HLAVA – A NEBUDE TO KVŮLI PROCENTŮM ALKOHOLU! 1

Ceny alkoholu se všude ve světě pohybují v různých číslech. Proto je někdy obtížné říci, které drinky lze považovat za „levné“ nebo „drahé“. Zatímco v New Yorku nebo v Londýně zaplatíte za solidní míchaný drink 10 eur, v Bogotě nebo v Bangkoku byste za tuto cenu měli dostat „exkluzivní alkohol“.

Pokud byste však chtěli rozproudit zábavu s níže uvedenými míchanými drinky, pravděpodobně byste ještě za střízlivá pořádně zvážily, kolik toho vypijete. Jejich cena se totiž pohybuje ve stovkách až tisících dolarů, takže takový špás by vás vyšel pěkně draho.

Drink (téměř) ze zlata

Drink Menage á Trois, podávaný v nočním klubu Tryst v Las Vegas, by vás vyšel na 3 000 dolarů. Není však znám pouze díky své ceně – je namíchaný z kombinace šampusu Cristal Rose, koňaku Hennessy Ellipse a 150 letého likéru Grand Marnier Cinquantenaire. Naservírují vám ho na křišťálovém podnose ve sklenici se zlatou stopkou, do kterého vám přidají špetku 24karátového vloček ze zlata. Při ceně tohoto koktejlu byste si pomysleli, že vám barmani skutečně namíchají tekuté zlato.

Diamantové martini

Menage á Trois je jen špičkou ledovce, co se týče drahých alkoholických nápojů. V newyorském podniku Uncorked si můžete objednat martini Diamond is Forever, které by vás stálo 10 000 dolarů. Další, ještě dražší martini za 17 500 dolarů, podávají v baru Ritz-Carlton v Tokiu. Tento luxusní a pěkně drahý drink byste mohli klidně nabídnout své milé namísto zásnubního prstenu. Jen málokterá žena se totiž může pochlubit, že ji nastávající pozval na diamantové martini.

Margarita za stovku

Po extrémně drahých drincích je zde Benjamin, margarita nabízena restaurací Red O v Los Angeles. Její cena – 100 dolarů za sklenku – je pochopitelná, protože je namíchána ze tří nejkvalitnějších tequil na světě. Pokud Benjamina porovnáte s ostatními zmíněnými drinky, jeho cena se vám pravděpodobně bude zdát nejrozumnější.