Ducati 1299 Superleggera: nejrychlejší Ital všech dob

Ducati 1299 Superleggera: nejrychlejší Ital všech dob 1

Závodní motocykly 1299 Superleggera s výkonem 215 koňských sil je nejen nejrychlejším modelem od Ducati, ale jedním z nejrychlejších na světě. Jde také o první motocykl, který byl vyroben výhradně za použití uhlíkových vláken.

Za celou dobu 90-leté historie vyrobili v Ducati nejmodernější superbike. Model 1299 Superleggera nastavuje nová měřítka, jelikož obsahuje nejsilnější verzi motoru Ducati Superquadro. Ten generuje extrémně vysoký točivý moment až 150 Nm. Motocykl je výkonnější i díky použití lehčího příslušenství. Například taková kliková hřídel je vyrobena z titanu a hliníku.

Velkou výzvou bylo použití všudy přítomného kompozitního materiálu pro rám, pomocný rám, kyvné vidlice a kola. Potřebný byl celkový redesign a restrukturalizace, aby bylo zajištěno to, že motocykl bude i nadále poskytovat optimální výkon.

K vysokému výkonu přispívá i použitá elektronika. Ta je zastoupena v podobě technologie Ducati Power Launch (DPL), která nebyla nikdy předtím v Superbike této značky použita nebo antiblokovací systém od firmy Bosch. Ten přispívá k tomu, aby byla zadní část motocyklu při průjezdu zatáčkami stabilní.

Vylepšená manévrovatelnost byla dosažena použitím kol z uhlíkových vláken namísto tradičních, kovaných z hliníku. Dosažená tak byla úspora až 1,5 kilogramu, přičemž valivý odpor se snížil až o 26 procent vpředu a o 44 procent vzadu. Pneumatiky Pirelli Diablo Supercorsa SP si poradí s každou výzvou, cestou či povrchem.

1299 Superleggera má krásný design. Tento model zůstane pro mnohé pouze snem, protože se z něj vyrobí pouze 500 kusů, z nichž každý bude stát 80.000 USD. Ti, kteří budou mít to štěstí, budou zasvěceni do závodění na okruhu v Itálii (s jezdci týmu Ducati) s možností seznámit se se zdánlivě nekonečným potenciálem motocyklu.