Ducati Diavia 2015: prosím, nelekněte se tygra mezi kočkami!

Ducati Diavia 2015: prosím, nelekněte se tygra mezi kočkami! 1

U výrobce Ducati bývá již dobrým zvykem, že rok co rok vylepšují své dokonalé stroje. Nejnovější si do parády vzali motorku, která nemá ve své třídě příliš mnoho konkurentů, Ducati Diavel (Ďábel).

Pohled na tohoto nadupaného ďábla ve mně vzbuzuje pocit, že ostatní motorky odrovná jako tygr svých kočičích příbuzných jedním pohledem. Masivní přední část motocyklu, které dominuje motor o objemu 1198 ccm a výkonem 162 koní je prozíravě doplněna o krátkou sedací část a prodlouženou zadní vidlici. Tuto štědrou porci koní pomáhá zvládnout zejména posed v přední části motocyklu. Těžiště spolu s dalšími podpůrnými systémy by vám mělo pomoci udržet přední kolo na vozovce.

Nejnovější verze Diavelu přichází ve dvou verzích, které se kromě rozdílu v ceně liší úpravou designu s použitím karbonových prvků. V čem je vlastně oproti současnému Diavelu změna?

Jelikož z hlediska designu není moc co měnit, upravené byly všechny světla výměnou na LED světlo, motor, výfukový systém a sedadlo.

Pokud se rozhodnete vlastnit tohoto výjimečného cruisera připravte si minimálně $ 17.990 dolarů na základní verzi. Pokud nemáte hlouběji do kapsy a sáhnete po karbonové verzi, připlatíte si ještě zhruba $ 4.000 dolarů.