Důkazy, že člověk „žije“ i po smrti

Důkazy, že člověk "žije" i po smrti 1

Konečně máme v rukou neochvějné důkazy, že smrtí všechno nekončí. Mnohé tělesné funkce v našem těle pokračují i ​​dávno poté, co vás oficiálně prohlásí za mrtvého. Máte tak kousek morbidní jistoty, že zatím, co vás příbuzenstvo už bude oplakávat, vy jste ještě tak docela nehodily flintu do žita.

Vlasy a nehty
Mrtvým obvykle vystoupí brada, přestože se ráno čerstvě oholili. Majitelé pohrebníctiev by věděli vyprávět, jak se mrtvola z večera do rána přemění na Hipster. Vlasy a nehty však nerostou tak úplně opravdu. Tělo začíná pomalý proces sušení, voda se vypařuje jako z vypraného prádla. Pokožka se stahuje a tak ze sebe vytlačuje nehty i vlasy.

Mozek
Ještě stále si jednoduše ptá své. Po zástavě srdce mozek ještě funguje dál a snaží se spotřebovat zbývající kyslík, dokud nezačne docházet k jeho samodeštrukcii. Proto i bez srdce se dá ještě chvíli přemýšlet. Jaké jsou však poslední myšlenky, už není známo.

 
2337499

Svaly
Fungují, ačkoli ne vědomě. Známý Rigor Mortis není kytarista skupiny Marilyn Manson, ale posmrtné ztuhnutí, kdy svaly doslova nelze pohnout. Po pár hodinách ale ztuhnutí povoluje. Z těla se stane tvárná hmota. No av tomto momentě nebožtík zvykne vypustit i výkaly. Procesy v jeho těle startují, ale je to poslední, co svaly ještě dokázali s tělem udělat.

Mrtvolné stony 
Ještě před tím, než naše tělo ožije díky mikrobům a rozkladu, nastupuje produkce plynů. Mrtvé tělo je jako kus hověziny ponechané při pokojové teplotě. Okamžitě začne pracovat. Proto se mnoho patologů setkává s děsivými zvuky, které vycházejí z hrdla mrtvoly.

Někdy jde o zdání, že si nebožtík ještě naposled odříhnout jako po dobrém obědě. Jindy vychází z mrtvých těl chrapot a hvízdání. Projít se noční a plnou márnicí není taková tichá vychází, jak byste možná čekali. Posmrtný život značí, že nejsme jen kusy neživé tkáně, ale v našem těle kypí život, i když už o tom nevíme.