Microsoft chce vytvořit digitální služebníky

Microsoft chce vytvořit digitální služebníky 1

Společnost Microsoft se dívá do budoucnosti plné botů. Ne, nemáme na mysli létající drony nebo  robotů, ale něco zcela jiného.

Šlo by o zajímavé aplikace, které by vyhověly nejrůznějším požadavkům člověka. Chcete si zabookovat letenku do Tokya? Žádný problém, vyřídí to za vás bot! Stačí mu to jen přikázat. Nechcete zapomenout, že musíte poslat šéfovi e-mail? Bot vám to připomene! Dokonce by vám uměl zarezervovat hotelový pokoj či přeložit konverzaci z jiných jazyků.

Pokud si tuto formu umělé inteligence neumíte představit, pomyslete si na Jarvise, digitálního sluhu playboye Tonyho Starka ze série filmů o Iron Manovi.

„Jsme opravdu vzrušení při pomyšlení na nové možnosti a sféry. Chtěli bychom podpořit vývojáře, aby produkovaly takové typy aplikací „- zní v oficiálním vyjádření Microsoftu. Pochopitelně však bude celý vývoj probíhat pouze pomalu, protože trh s aplikacemi umělé inteligence zatím není dostatečně prozkoumán. Firma vidí v tomto odvětví obrovskou možnost, jak získat monopol na výrobky, které by se v následujících desetiletích mohly stát nedílnou součástí každodenního života obyvatel naší planety.