e-Go je limit: nejlepší rekreační letadla

e-Go je limit: nejlepší rekreační letadla 1

Na trhu se objevilo mnoho nových soukromých letadel. Pokud byste si chtěli splnit sen o létání, právě teď je vhodný čas. Díky různým inovacím je nabídka soukromých letadel rozmanitější než kdykoliv předtím. Předtím, než vyrazíte do nebes, posuďte tyto aerodynamické skvosty.

Nejrychlejším civilním letadlem je Saker S-1, který dosahuje rychlosti 1,1 Mach. Létá rychlostí 1,6 km za šest sekund (Gulfstream G650 dosahuje maximální rychlosti Mach 0,935) a Cruise 0,95. Na pilotování netřeba žádné odborné školení. S-1 je dvoumístná stíhačka, kterou pohánějí dva motory Williams FJ44-4. Byla navržena tak, aby mohla vzlétnout a přistát na drahách kratších než 457 metrů. Létat dokáže do výšky až 13,7 km a její maximální dolet je až 2 575 km. Díky externím palivovým nádržím jej lze prodloužit až na 3 541 km.

Konstruktéři z Francie představili letadlo budoucnosti. Bude bez oken, ale s panoramatickým výhledem

Úžasné na těchto letadlech je, že jsou velmi finančně efektivní. Mohou se pochlubit provozními náklady ve výši pouze 2 USD za námořní míli. Rozebráno podrobněji, potřebují asi o 20% méně paliva než konkurence. Letadlo si můžete objednat za cenu od 5 – 7 milionů dolarů. Doporučujeme však investovat do verze s vystřelovacími sedadly. Pokud si stíhačku objednáte dnes, budete si ji převzít moci až v roce 2019.

Takto vypadá nejnovější bezpilotní letadlo budoucnosti.

O něco praktičtější model představuje nový flare LAR 1, který představili na Paris Air Show v roce 2013. Jde o proudovou jednomotorovou osobní stíhačku, která dosahuje nejvyšší rychlosti 700 km / hod. a létá do vzdálenosti až 2 784 km. Tato stíhačka vás vyjde na 1,5 mil. EUR. Pod její extrémně lehkou konstrukci se podepsali kompozitní materiály. Jelikož má hmotnost pouze 1 500 kg, je nejlehčí osobní stíhačkou na trhu.

Přepychové letadlo sultána z Brunei vyzdobené zlatem za miliony dolarů

Díky velmi nízké vzletové hmotnosti poskytuje kabina prostor až pro čtyři pasažéry. Křídla se dají oddělit za pět minut, takže vůbec nepotřebujete hangár. Uvnitř LAR 1 se nacházejí inovativní technologie, včetně avionické sady Garmin a balistického padáku skrytého v kuželu nosu. Pokud by se tedy přihodilo něco špatného, ​​bezpečně se dostanete na zem.

A konečně, pokud byste zatoužili po opravdové technologické lahůdce, zkuste letadlo e-Go vyrobené v Británii, které se prodává za mnohem rozumnější cenu 50 000 liber. Konstrukci tohoto letadla inspiroval výkon vozů Formule 1.

Chcete letět speciálním Boeingem? Připravte si alespoň 108 tisíc dolarů

Zatímco velké přední sklo poskytuje panoramatický výhled, lehká konstrukce a motor vážící pouze 23 kg umožňují na jedno natankování dosáhnout 60 mpg. Kompaktní rotační motor typu Wankel běží velmi hladce, má nízké vibrace a optimální spotřebu paliva. e-Go je však vhodné pouze pro piloty s hmotností od 60 kg do 100 kg a s výškou do 1,93 m. Nejlepší na tom je, že toto letadlo je dostanete téměř ihned.