Elektrický, vodní skútr Quadrofoil: neuvěřitelně hladká jízda na vodě

Elektrický, vodní skútr Quadrofoil: neuvěřitelně hladká jízda na vodě 1

Kombinace elektromobilu a lyží? Ať se líbí! S novým produktem Quadrofoil zažijete neskutečně hladkou jízdu na vodě. Quadrofoil je dvoumístným, elektrickým, vodním skútrem pocházejícím ze Slovinska. Nabízí několik luxusních vychytávek, které dokáží ospravedlnit jeho vyšší cenu 28 000 dolarů.

Vývoj elektrického, vodního skútru Quadrofoil trval několik let a nyní je ho možné zakoupit formou před objednávky. Quadrofoil dosahuje maximální rychlost 40 km/hod. a dojezd na jedno nabití přibližně 100 km. Jedno nabití baterie trvá asi 2 hodiny.

Plavidlo plovoucí, nebo spíše vznášející se nad hladinou je 9,8 metrů dlouhé. Jeho dutý trup je vyroben ze skelných vláken a nelze ho potopit. Čtyři vodní lyže, fungující jako křídla letadla jsou vyrobeny z hliníku. Skútr bude dostupný v limitované edici Q2S. Jeho součástí budou dvě kožené sedačky s možností ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky. Na volantu je také namontována ovládací jednotka na zrychlování a brzdění. Příslušenství tvoří dvě záchranné vesty a pádlo v případě, že se energie baterie příliš rychle vyčerpá. K dispozici je také levnější model Q2A, za cenu 18650 dolarů s o něco nižší maximální rychlostí a kratším dojezdem.

Oba modely produkují nulové emise a neuvěřitelně klidnou a hladkou jízdu na vodní hladině. Pokud byste chtěli Quadrofoil použít v rozbouřených vodách, je to možné, ale výška vln by neměla přesáhnout 1,6 metru. Minimálně doporučená hloubka vody je pouze 1 metr, takže s tímto vodním skútrem lze sjíždět i řeky. Už jen najít toho správného partnera a vychutnat si nový, dosud nepoznaný zážitek z plavby.