BOVET RÉCITAL 18 SHOOTING STAR – hvězda veletrhů

BOVET RÉCITAL 18 SHOOTING STAR - hvězda veletrhů 1

Limitovaná 50 kusová edice je ukázkou vysoké hodinářské profesionality. Zaujmou všude, kde se jen objeví. Na Lucenburském veletrhu Watch Fair 2016 ve městě Mondorf doslova uchvátíl a odnesl si mnoho cen v kategorii „Watch with Complications“.

Model Bovet Récital 18 Shooting Star vyvinul ateliér Dimier. Ciferník je kaskádový se soukolím ručně natahovatelného kalibru 17DM01-HU. Na pozici 3:00 je zpracován pohled nad severním pólem. Stiskem tlačítka můžeme lehce přepínat mezi časovými pásy. To samozřejmě doprovází mnoho lahůdek.

Například ručička se skokovým pohybem po 15 stupňích přesune po zeměkouli. Hodinky indikují čas v každém daném pásmu. O to se stará kompilace Hemispheric Universal Worldwide Time a je patentována s názvem 0208-DI-CH.

Bovel Récital 18 Shooting Star má pouzdro o velikosti 46 x 13,9 mm. V nejnižším místě je bez zafirového skla, a díky tomu je někdy horší čitatelnost. Na pozici 9:00 je indikátor měsíčních fází.

Bovet-Recital-18-Shooting-Star-aBlogtoWatch-17

Ale to nádherné teprve začíná po setmění. Světlé plochy (měsíční pevniny), okrouhlá tmavěmodrá pola s hvězdami a také oceán na vedlejší GMT kompilacii jsou celé vyplněné fluorescenční směsí. Proto díky tomu vznikají nádherné světelné efekty.

Čas nám ukazuje multifunkční subciferník na pozici dvanácté hodiny. Na něm jsou vytlačena černá arabská čísla. Na hoře je subciferník pokrytý bílím smaltem a v jeho středě leží ručičkový indikátor s rezervou 5 dnů. Na pozizi 6:00 se nachází tourbillion. Má frekvenci 3 Hz, tedy 21600 půlkmitů za hodinu.

Bovel Récital 18 Shooting Star se prodává s řemínkem z kůže z aligátora a každý z 50 kusů byl pokrytý 18 karátovým bílým nebo červeným zlatem. Cena je u obou verzí stejná a to něco málo přes 7 milionů korun.