Enigma Veyron EV1: nejdražší reproduktory na světě

Enigma Veyron EV1: nejdražší reproduktory na světě 1

Už máte dost nekvalitního zvuku, který se ozývá z bedniček? Máme pro vás řešení za 1,5 milionu dolarů. Tyto reproduktory vyrobila nizozemská společnost Kharma International se sídlem ve městě Breda, která již několik let vyrábí luxusní zařízení pro přenos zvuku.

Její zakladatel Karl van Oosterum měl na začátku jednoduchou vizi. Jeho cílem bylo vyrábět audio systémy pro audio maniaky, které by splňovaly požadavky klientů, kteří si potrpí na estetickém vzhledu výrobků. Díky kvalitním materiálům od ověřených distributorů získala firma mnoho zákazníků.

Nejlevnější reproduktory, které dnes nabízí, jsou reproduktory Elegance S7 za 23 000 dolarů. Naopak nejdražší jsou reproduktory Enigma Veyron EV1 v ceně 1,5 milionu dolarů. Před pár lety si pan van Oosterum, vyzkoušel reproduktory, které byly tehdy nejdražší na světě, a nechtěl, aby jeho firma zůstala dlouho pozadu. Zanedlouho uvedla na trh vlastní reproduktory vyrobené ze dřeva, které má tloušťku 10 cm a výšku 2,3 ​​metru. Díky exotickým materiálům, preciznímu výrobnímu postupu a vytříbeného sluchu majitele firmy Kharma International vznikl unikát v oblasti luxusních zvukových zařízení, který v sobě spojuje špičkový zvuk i eleganci.