EXOTIKA: TOULKY PO DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE

EXOTIKA: TOULKY PO DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE 1

Období letních dovolených se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci a proto je nejvyšší čas, zamyslet se nad zimní dovolenou. Nemáme však na mysli lyžovačku v Alpách, ale pořádnou dávku exotiky. Dokonalým místem pro relaxaci a poznávání, je bezpochyby Dominikánská republika. Co všechno návštěvníkům nabízí?

Dominikánská republika je zemí, kterou si hned zamilujete. Svým návštěvníkům nabízí vše, co se od dokonalé exotické dovolené očekává. Statisticky nejoblíbenějším letoviskem v Dominikánské republice je Punta Cana. Velké oblibě se těší díky nádherným, bílým písčitým plážím, táhnoucím se podél azurovém Karibiku, luxusním hotelovým resortem se špičkovými službami all inclusive a bohatým nočním životem.

Velkou atrakcí pro milovníky zábavy je park „Downtown“. V karibském regionu se jedná o největší park svého druhu vůbec a má rozlohu 100 tisíc m2. Španělská společnost Unreal Islad do jeho výstavby investovala přes 100 milionů EUR. Tento jedinečný park je situován v těsné blízkosti mezinárodního letiště v Punta Cane. Milovníci nočního života a diskoték si přijdou na své na jedné z největších a nejznámějších diskoték Coco Bongo.

Pobřeží Dominikánské republiky se člení na východní, jihovýchodní, severní a severovýchodní. Za nejkrásnější se pokládá jihovýchodní pobřeží, táhnoucí se od hlavního města Santo Domingo až po letovisko Punta Cana. Pouze v této oblasti můžete zažít pravý Karibik. Zbytek pobřeží země je omýván Atlantským oceánem. Na severním pobřeží se velké oblibě těší letoviska Puerto Plata, Playa Dorada či Sosúa. Města jsou idelálním výchozím bodem pro poznávání krajiny a kulturních památek. Pyšní se nádhernou, bohatou zelenou vegetací, širokými panenskými plážemi obklopenými vysokými palmami a vynikajícími podmínkami na windsurfing.

Bezpochyby jednou z nejkrásnějších oblastí na severovýchodním pobřeží země je Samana. Okouzlí vás svou hustou zelení, palmovými háji, romantickými zátokami a panenskými plážemi prudce připomínajícími romantické Maledivy. Nedaleko pobřeží se nachází i slavný ostrov Cayo Levantado, známý také jako ostrov Bacardi. Pojmenování získal díky reklamě na světoznámý rum Bacardi, která se zde natáčela. Ostrov už na první pohled působí jako ráj na zemi. Vyznavači luxusu a špičkových hotelových služeb si tu dozajista přijdou na své.

Která místa byste během dovolené v Dominikánské republice měli navštívit?

Národní park Los Haitises – největší mangrovníkové laguna v Karibiku. Najdete zde množství roztroušených ostrůvků s houfy vzácných ptáků, ve velké většině pelikánů a volavek.