FACEBOOK TO MÁ NAMÍŘENO UŽ I DO VAŠÍ PRÁCE

FACEBOOK TO MÁ NAMÍŘENO UŽ I DO VAŠÍ PRÁCE 1

Facebook je zřejmě nejvíce blokovanou stránkou na firemních počítačích. Chatování s přáteli, sdílení videí s kočičkami, lajkování a komentování lidi odvádí tak trochu od práce, proto jej firemní ajťáci dávají často na blacklist. Zuckbergova firma se však chce vymanit ze škatulky, a dokázat, že neslouží pouze pro zábavní účely.

Vybrané společnosti začaly testovat síť pojmenovanou jako Facebook at Work. Funguje jako běžný Facebook, je tam feed, zprávy, skupiny a události, ale tato část je oddělena od osobních profilů, slouží pouze pro vnitrofiremní záležitosti. K obsahu z firemní stránky se nedostanou lidé zvenčí, naopak při povolení firemních stránek by měly zůstat mimo provoz osobní profily.
 

ce9ad9c70b87a0f43eeb96399c4540

Vývoj služby Facebook at Work vede Lars Rasmussen, který předtím v Google pracoval na službě Wave, na jejíchž základech dnes stojí Google+.

A tuto službu Google nabízí pro vnitrofiremní komunikaci v rámci Apps. Do firem se tlačí i Microsoft se svou službou Lync (nyní již Skype for Business) a sociální sítí Yammer.

Facebook zatím zůstával mimo. Zkušenosti z aktuálního betatestu ukáží, jak se služba může dále vyvíjet. Facebook at Work je momentálně určen pro firmy se 100+ zaměstnanci. Síť funguje na webu a také aplikacích pro iOS a Android. Partnery pro betatest si Facebook bohužel vybírá sám.