Bude mít Dodge Challenger SRT Hellcat silnější motor než legendární Viper?

Bude mít Dodge Challenger SRT Hellcat silnější motor než legendární Viper? 1

První informace o počtu koní nejnovějšího Dodge Challenger SRT Hellcat hovořily o čísle 600. Následně automobilka vypustila další pozitivní zprávu, kde se již skloňovalo číslo 640, což je právě výkon Dodge Viper.

Nyní však bylo potvrzeno, že Challenger SRT Hellcat bude mít šílený výkon o síle 707 koní a 650 lb-ft točivého momentu o který se postará motor HEMI V8 o objemu 6,2 litru! Právě toto číslo by z Challengeru udělalo nejsilnější auto Chrysler group a svým výkonem by hravě zastínil i nejnovější Ford Mustang GT500 (662 koní).

Konstrukční změny zahrnují novou přední masku a novou mřížku, která masku vertikálně rozděluje. Zadní spoiler a množství detailů už jen podtrhnou výjimečnost této americké pumy.

Největší  „vychytávkou“ nepochybně budou upravené jízdní vlastnosti dle použitého klíče! K autu totiž budou dodávány 2 klíče, jeden černý a jeden červený. Ten černý je na „běžné“ použití a po nastartování tímto klíčem bude výkon upraven na 500 koňských sil.

Pokud však dostanete chuť na obrovskou porci koní a adrenalinu, použijete červený klíč, kterým se dostanete k plnému výkonu auta (707 koní) a budete moci doslova závodit.

Při představě, že vedle majitele Challengeru SRT na semaforu zastaví například Bugatti Veyron, bude jeho majitel určitě rád, pokud uvidí v zapalovací skříňce ten správný klíč a svému protivníkovi ukáže opravdovou sílu amerických svalů.