FAMÓZNÍ PICASSO PUTUJE NA AUKCI

FAMÓZNÍ PICASSO PUTUJE NA AUKCI 1

Sběratelé umění budou mít jedinečnou příležitost zúčastnit se 21. Června aukce Sotheby v Londýně, která nabídne portrét od Pabla Picassa. Portrét byl namalován v roce 1909, čili v ranním období Picassově kariéry. Nese název Femme Assis a traduje se, že byl inspirován jeho milenkou a modelkou jménem Fernandě Olivier.

Portrét je nadčasový, předběhl svou dobu. Picasso použil zlatou, stříbrnou, zelenou a bronzovou barvu. Postava znázorněna na portrétu je složena z různých geometrických tvarů, jako je u Picassa známé. Právě tento portrét se považuje za začátek revolučního moderního stylu, známého jako kubismus.

Femme Assis byla v soukromých rukou od roku 1973. Právě tehdy ho aukční dům Sotheby poprvé prodal za částku 340 000 £ což je v přepočtu na dnešní kurz 497 000 £. „Je to jedinečná kubistická malba, nabízená v aukci, protože prakticky všechny významné práce tohoto období jsou v mezinárodních institucích a muzeích.“ Říká Helena Newman, vedoucí oddělení impresionismu a moderního umění v Sotheby.

Femme Assis se pokládá za jedno z nejvýznamnějších autorových děl, které se prodává v tomto období. Očekává se, že obraz se prodá za více než 40 000 000 $.

Aukce bude také zahrnovat díla od umělců jako Renoira, Sisley, Gauguin, Giacometti a Kandinsky. Jedinečný portrét Femme Assis budete moci vidět v aukčním domě Sotheby Hong Kong od 26.-30. května a v Sotheby Londýn od 10.-21. června.