Fascinující místa, na kterých potkáte minimum turistů

Fascinující místa, na kterých potkáte minimum turistů 1

Přinášíme vám třídílný seriál o nádherných místech, které se vyplatí navštívit. Každý týden se můžete těšit na výběr zajímavých lokalit, kde se nebudete tisknout s množstvím turistů a můžete si tak vychutnat jejich atmosféru naplno.

 
6896557-haiku-stairs

1. Schody do nebe,známé také jako Haiku Stairs,
nabízejí nejkrásnější výhled na jeden z Havajských ostrovů – Oahu. Schodiště s 3 922 schody sahající do výšky 610 metrů postavili američtí vojáci během 2. světové války, aby měli přístup k anténě.

 
3275-lofoty

2. Norské ostrovy Lofoty
poznáte nejlépe, pokud se pokusíte zapadnout. Pronajměte si od místního rybáře rozkošnou chatku. Můžete se pokusit lovit tresky, užít si krásu slunce o půlnoci a dívat se na polární záři z oblázkové pláže.

 
ferno..fri-2.com_-440x330

3. Malá rybářská vesnička Jericoacoara
leží 300 kilometrů od hlavního města Brazílie. Ulice jsou zde dlážděné pískem, všude, kam se podíváte jsou pláže a elektřinu zde zavedli pouze před 20 lety. Ospalé město je rájem pro jachtaře a windsurfaře z celého světa.

 
CAPUC2

4. Císařská hrobka
v italském Římě Santa není pro slabší povahy. Ukrývá kosti 4 000 mrtvých kapucínských mnichů. Kostry jsou uloženy pod kostelem Santa Maria della Concezione.

 
2291678

5. V souostroví 21 ostrovů
ve Wisconsinu najdeme mnoho mořských jeskyní, zamrzlé vodopády a lustry z ledu. Apoštolské ostrovy probudí v každém návštěvníkovi badatele.

 
ranakpur-04

6. Jain, chrám Ranakpur,
je jedním z nejpozoruhodnějších mramorových chrámů svého druhu. Nachází se v Indii a tvoří ho více než 1440 mramorových sloupů, ale každý z nich je odlišný.

 
20111207092734_wai-o-tapu-champagne-pool

7. Nejpestřejší přírodní sopečný park na Novém Zélandu – Wai-O-Tapu
– vypadá jako z jiného světa. V této geotermální zemi zázraků najdete dýmající půdu, vařící bahno a bazén s množstvím minerálů a silic, které barví vodu na zářivě zelenou, jasně oranžovou a zlatou barvu.

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8. Zachovalý amfiteátr El Jem v Tunisku
se velmi nápadně podobá římskému Koloseu. Tento amfiteátr byl postaven v třetím století a je ojedinělým důkazem elegance a dosahu císařského Říma. Vleze se do něj až 35 tisíc diváků najednou.

 
169046-original1-ha1b8

9. Špicberky
jsou souostroví na půli cesty mezi Norskem a severním pólem. Ohromná rozloha nedotčené divočiny je jako vystřižená z pohádky. Ostrovy nabízejí psí spřežení i spontánně setkání s ledními medvědy v oslnivém arktickém prostředí.

 
himalajske-jezero-pangong-tso-w-6519

10. Na téměř všech záběrech jezer Pangong Tso vypadá vodní hladina jako sklo,
na kterém je vidět odraz okolních hor. Voda je tak čistá, že přes ni je vidět až na dno. „Skleněná“ jezera tvoří hranici mezi Tibetem a Indií.

 
huashan11_zpsd6d0d18c

11. Horolezci, kteří se odhodlají zdolat vrch Huashan,
to považují za jednu z nejnebezpečnějších túr na světě. Během výstupu musí čelit téměř kolmým skalám, rozbitému schodišti a chodníku z desek. Výhled z vrcholu 2 100 metrové skály jim ale stojí za to riziko. Pohled na čínskou provincii Šen-si si odvážlivci vychutnávají ze zóny nad oblaky.

 
madain-saleh-06

12. Hrobka Madain Sálih
byla jako první památka Saúdské Arábie zařazena ze seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zachována stavba obsahuje 111 monumentálních hrobů, které jsou zdobeny starověkou civilizací Nabataean před 20 stoletími.