MASIVNÍ ČISTKY V AMERICKÉ KORPORACI

MASIVNÍ ČISTKY V AMERICKÉ KORPORACI 1

Technologická společnost Intel před několika dny oznámila, že začne s rozsáhlými čistkami. O práci by mělo přijít zhruba 12,000 zaměstnanců na celém světě, což bude představovat 11 procent dosavadní pracovní síly obra na poli technologií.

Když přicházejí lidé o práci, něco není v pořádku. A přestože přesné důvody rozsáhlých propouštění v Intelu neznáme, je jasné, že společnost neprožívá nejlepší období. Ještě na konci tohoto roku bylo ve firmě zaměstnáno 107,300 lidí, ale někteří z nich si už brzy budou muset hledat nový způsob obživy. První vlna propouštění nastane v průběhu příštích týdnů, ta druhá nastoupí až příští rok.

Společnost Intel patří mezi nejznámějších výrobců čipů do počítačů. Vždyť kdo by neznal jejich procesory? Problémy se objevily v době, kdy firma nedokázala přenést úspěch ze sféry stolních počítačů do oblasti smartphonů či tabletů, které klasické „pc-čka“ nahrazují ve stále větší míře.

Zisky z výroby a prodeje čipů představovaly až 60 procent celkových příjmů, nelze se proto divit, že hvězda kdysi populární korporace klesá stále níže a níže. Jak to však již bývá zvykem, odnese si to především obyčejný člověk.