Fifa zakázala nosit hráčům šampionátu sluchátka Beats By Dre

Fifa zakázala nosit hráčům šampionátu sluchátka Beats By Dre 1

Trošku nepříjemná zpráva pro společnost Beats by Dre, která ještě před začátkem fotbalového mistrovství světa v Brazílli představila za pomoci nejlepších fotbalistů světa svůj nový produkt.

I přesto, že společnost Beats není oficiálním partnerem FIFA 2014, můžeme s určitostí říci, že kampaň s názvem The Game Before the Game je tou nejemotivnější a nejkreativnější reklamou jakou kdy společnost představila. Přiblížila příchod fotbalového svátku, na který nadšenci čekaly dlouhé 4 roky a spolu s nim i předzápasové rituály Neaymara Jr., Bacary Sagna a Josmera Altidore.

Celá kampaň vyvolala takovou vlnu mánie, že se postarala nejen o růst tržeb z prodeje, ale také o zvýšený výskyt sluchátek na hlavách hráčů šampionátu. Společnost SONY, která s FIFA má licenci o oficiálním partnerství této akce rozzlobilo až tak, že požádala asociaci, aby vydala zákaz nošení jakýchkoli konkurenčních sluchátek. Zákaz se týká výhradně hráčů, kteří nemají dovoleno nosit sluchátka Beats by Dre uvnitř stadionů a na mediálních událostech. Sony Corp. dokonce poslala zdarma každému hráči šampionátu sadu sluchátek.