GEORGE CLOONEY SE SVÝM 14 PŘÁTELŮM ODVDĚČIL ZA ROKY PODPORY – KAŽDÝ Z NICH DOSTAL MILION DOLARŮ

GEORGE CLOONEY SE SVÝM 14 PŘÁTELŮM ODVDĚČIL ZA ROKY PODPORY – KAŽDÝ Z NICH DOSTAL MILION DOLARŮ 1

George Clooney dal každému ze svých blízkých přátel po jednom milionu dolarů. Toto gesto mělo znamenat velké „děkuji“ za časy, když ho nepřestávali podporovat na jeho cestě za slávou. Mnozí jeho přátelé v té době dokonce žili „od výplaty k výplatě“.

Během své herecké dráhy si George Clooney prošel náročnými obdobími. V jeho začátcích se mu totiž velmi nedařilo, ať už po finanční nebo profesní stránce. Přesto se ho však držela hrstka věrných přátel, kteří ho nikdy nepřestávali podporovat. V září v roce 2013, určitý čas po tom, jak se Clooney stal známým a bohatým hercem, daroval každému ze svých 14 nejbližších přátel 1 milion dolarů.

Parta přátel přišla na večeři k herci jako obvykle

Jako první o tomto skutku vděčnosti promluvil Rande Gerber, hercův dlouholetý přítel a také spoluzakladatel jejich společné firmy Casamigos Tequila. „Máme takovou skupinku chlapců, kterou nazýváme“ The Boys „. George jednou zavolal mně i ostatním „The Boys“ a řekl – hej, označte si 27. září 2013 v kalendáři. Všichni přijďte na večeři ke mně domů, „vyjádřil se pro Insider Clooneyho přítel.

Během večeře herec položil černé designérské kožené tašky před každého z nich. Připravil si řeč, v níž přátelům řekl, co všechno pro něj znamenají. Projevil jim vděčnost za to, že mu mnozí z nich dovolili přespávat na svých pohovkách, zatímco on byl sotva vydělávajícím hercem. Když otevřeli svá zavazadla, každý v nich našel hromádku 20-dolarových bankovek.

Mnozí z nich žili určitý čas „od výplaty k výplatě“. Jeden z nich tehdy pracoval v baru, další docházel do práce několik kilometrů na kole. Clooney za ně zaplatil i daň z darované částky, takže každý z nich dostal plný jeden milion dolarů. „Vím, že všichni jsme si prošli náročnými obdobími, a mnozí z vás jimi stále procházejí. Nemusíte se však obávat o své děti, nemusíte mít strach o jejich školy, nemusíte se obávat o zaplacení vaší hypotéky, „řekl přátelům v ten večer Clooney.

Gerber, který byl v té době celkem bohatý a nezávislý, chtěl odmítnout tento dar. Clooney to samozřejmě nechtěl přijmout – prohlásil, že pokud si peníze nevezme, nedostane je nikdo. Gerber tedy milión přijal a peníze daroval na charitu. Podle něj „vesmír“ tento dobrý skutek herci oplatil o rok později. George Clooney si totiž 27. září 2014 vzal svou současnou manželku Amal.