GM Design Studio zveřejnilo podobu vozu Cadillac Convertible Sports

GM Design Studio zveřejnilo podobu vozu Cadillac Convertible Sports 1

General Motors Design Center je známé sdílením skic a renderů, které se nemusí nutně stát produkčními modely. Jeho nejnovější nápad však vzbuzuje zájem – jedná se o elegantní kabriolet, sportovní vůz, který v portfoliu automobilky není více než 10 let.

To se samozřejmě týká Cadillacu XLRzde. Sportovní kupé na bázi Chevrolet Corvette C6 se vyrábělo v letech 2004-2009 a bylo posledním otevřeným Cadillacem, který v této řadě existoval. Přitom však pochybujeme, že tento nejnovější render bude přímým předchůdcem modelu, pokud se vůbec dostane do výroby. Skicu zveřejnilo studio GM Design Center na svém oficiálním Instagramu. Zobrazení roadsteru je z úhlu zadní čtvrtiny a využívá současný designový jazyk Cadillacu, který je vidět zejména na svislých zadních světlometech, jež se nacházejí na elektromobilech Lyriq a Celestiq. Zbytek fiktivního vozu ukazuje štíhlé designové provedení, které lahodí očím.

Není to poprvé, co GM Design Center sdílelo vizualizaci sportovního vozu Cadillac. Jedna široká skica byla sdílena začátkem tohoto roku, a ta vyzařuje podtóny C8 Corvette. Jak jsme už řekli, je nepravděpodobné, že se tyto nápady někdy dostanou do výroby a budou přímým předchůdcem nového vozu XLR, zejména s ohledem na současné směřování Cadillacu k elektrifikaci. Prodejci Cadillacu by však ocenili model s otevřenou střechou, přičemž David Butler, předseda Cadillac National Dealer Council, předtím uvedl, že kabriolet bude vítaným přírůstkem do řady.