Nest – minimalistický holandský nábytek vhodný do podnájmu

Nest - minimalistický holandský nábytek vhodný do podnájmu 1

Holandská designérská společnost Malessa Studio nedávno představila svou kolekci skládacího kompaktního nábytku, navrženého především pro studenty a lidi žijící v podnájmu, kteří se často stěhují. Série Nest, které jde ve stopách Råvaror od IKEA, obsahuje kolekci nábytku pro každodenní použití, který je určen speciálně do malých prostor, přičemž ho navíc navíc snadno lze rozmontovat, sbalit, přestěhovat, a znovu složit.

„Kolekce Nest je nadčasová a má čistý minimalistický, přesto estetický design,” říká Malessa Studio. „Má přírodní vzhled a povrch a je navržena tak, aby ji šlo co nejvíce využít. Je určena právě pro život ve městech (pro domácnosti singles a v malých bytech), a proto je vhodná pro mileniální životní styl.”

Nest - minimalistický holandský nábytek vhodný do podnájmu 2

Skládací a kompaktní nábytek holandské společnosti Malessa Studio složíte za 10 minutes

Čtyři písmena tvořící název NEST jsou přitom zkratkou pro „nomadic essentials for simpler transitions“ („vše potřebné pro nomády a snadné stěhování“). Kolekce se tak přizpůsobuje skutečnosti a nabízí minimalistické kusy nábytku vhodné pro řadu použití. Celý projekt pomáhá redukovat množství odpadu a poskytnout životnost kusům nábytku. Přitom se vyhnete nepořádku souvisejícímu se stěhováním objemných kusů, které se přitom často vyhazují. Nest představuje snadnější a levnější možnost pro přestěhování.

 

Kolečka, která se jednoduše připnou na spodní části, umožňují jednoduchý a snadný přesun

Kolekce Nest obsahuje polici, lavici, stůl, psací stůl a postele vyrobené z přírodního smrkového dřeva, vlny a bavlny. Celá série je zabalená jako kompaktní souprava o rozměrech 113 x 28 x 85 (44,5 x 11 x 33,5). Uživatelé si mohou zakoupit kolečka navíc, které se jednoduše připnou na spodu soupravy, čímž umožní jednoduchý a snadný přesun. Soupravu je pak možné rozbalit a složit za 10 minutes, čímž proměníte prostor v pohodlný domov se vším potřebným.

 

Nábytek promění prostor v pohodlný domov se vším podstatným

„Výzkum ukazuje, že pokud vlastníte velkou část prostoru, který obýváte, vytváří se tím pocit domova,” říká Malessa Studio. „Proto je Nest jakýmsi nástrojem, který lze použít, abyste přenesli svůj osobní majetek i do nového domova, a který je možné proměnit v základní nábytek během 10 minut. Konec konců Nest má za úkol být médiem pro přenášení pocitu domova – stejně tak jako předměty, které si si s sebou berete.”

Kolekce Nest od Malessa Studio byla nedávno představena na designovém festivalu Object Rotterdam. Na ceny, vypuštění na trh a podrobnosti je teprve třeba počkat.