Opatství Mont Saint Michel

Opatství Mont Saint Michel 1

Opatství Mont Saint-Michel, jedna z nejpůsobivějších středověkých atrakcí Francie, se tyčí majestátně nad normandskými plážemi. Dnes je otevřeno od 09:30 do 18:00 a poskytuje návštěvníkům fascinující vhled do historie a kultury středověké Evropy. Vstupenky na tuto unikátní atrakci poskytuje společnost Tiqets International B.V., která má své sídlo v Amsterdamu, v Nizozemsku. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, můžete kontaktovat centrum nápovědy Tiqets.

Poslední vstup do opatství je umožněn jednu hodinu před uzavřením. Návštěvníci mohou také využít možnosti průvodcovských služeb v několika jazycích, které jsou k dispozici na místě – stačí se podívat na rozvrh u vstupu.

Co se týče vstupenek, ty jsou doručovány okamžitě a lze je přijmout i v mobilním formátu. Součástí balíčku je vstup do kláštera Mont Saint-Michel a brožura k dispozici ve francouzštině, angličtině, němčině, holandštině, italštině, španělštině, ruštině, čínštině, japonštině, polštině, portugalštině a korejštině. Není však zahrnuta doprava ani audio průvodce.

Vstupenky na prohlídku  k zakoupení online:

 

Mont Saint-Michel je nejen důležitým středověkým poutním místem, ale také památkou zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Toto úžasné místo, ležící na ostrově při normandských březích, je skutečným zázrakem architektury a nabízí nádherný pohled na okolní krajinu. Její dominantou je klášter, kde se od roku 708 uctívá archanděl Michael. Tato skutečnost přispěla k tomu, že se z ostrova stalo jedno z nejvýznamnějších poutních míst středověku.

Návštěvou opatství se ocitnete v srdci středověkého světa, kde můžete prozkoumat 20 místností, nádherné zahrady a obdivovat panoramatický výhled na okolí z hradních ochozů. Při pohledu z výšky na měnící se mořskou hladinu při přílivu a odlivu, který zde dosahuje až 15 metrů za šest hodin, budete mít pocit, jako byste se ocitli v jiném vesmíru.

Le Mont Saint-Michel je malá ostrovní komunita v Normandii, jejíž dominantou je opatství Mont Saint-Michel. Archanděl Michael byl na tomto místě uctíván již od roku 708, což z něj učinilo jedno z nejvýznamnějších středověkých poutních míst. V 10. století zde benediktinští mniši vybudovali impozantní opatství, které bylo v roce 1874 prohlášeno za historickou památku.

Opatství Mont Saint-Michel je otevřeno každý den v týdnu od 09:30 do 18:00. Pokud plánujete návštěvu, nezapomeňte si stáhnout vstupenky na svůj mobil v předstihu, protože na místě nemusí být dostupný Wi-Fi signál. Zrušení nebo přesunutí návštěvy je možné do 23:59 v den předcházející návštěvě.