Google představil Keep

Google představil Keep 1

Google se chystá nahradit skutečné poznámkové lístečky pomocí Keep, nového produktu vytvořeného pro ukládání poznámek a ostatních střípků informací.

Prostředí Google Keep podle videa, které aplikaci představuje.
Prostředí Google Keep podle videa, které aplikaci představuje.

Google Keep popisuje jako jednoduchý organizační nástroj, který dovoluje uživatelům poznamenat si pomocí napsání nebo hlasu téměř cokoliv, o čem během dne přemýšlí. Produkt obsahuje technologii rozpoznávání hlasu, aby mohl automaticky přepsat mluvené poznámky. Google nazývá produkt představený včera centrálním místem k ukládání toho, co máte na mysli. Keep pracuje podobně jako Evernote, populární balík služeb pro ukládání nápadů a ostatního osobního obsahu.

„S Keep si můžete rychle poznamenat své nápady, když na ně právě přijdete, a dokonce můžete přidávat fotografie a sledovat, co je pro vás důležité, řekla softwarová inženýrka Katherine Kuan.

Uživatelé si mohou aplikaci Keep nastavit také jako widget na svých telefonech nebo tabletech s operačním systémem Android, aby měli své nápady pořád před sebou.

Poznámky, které jsou vytvořeny v Keep, se ukládají na disk Google Drive a mohou být synchronizovány pro všechna zařízení, uvedl Google. Pokud ovšem máte nižší verzi Androidu než 4.0.3, můžete na aplikaci zapomenout.

Celkově je produkt užitečným doplňkem pro Google Drive a Android, oznámil Greg Sterling a dodal, že si nemyslí, že by byl Keep konkurentem pro již zmiňovaný Evernote.