GUYANA ZÍSKÁ PRVNÍ SOLÁRNÍ FARMU

GUYANA ZÍSKÁ PRVNÍ SOLÁRNÍ FARMU 1

Stát v Jižní Americe plánuje v příštím roce postavit první solární farmu. Bude to součást rozsáhlejšího plánu na snížení fosilních paliv v zemi.

Návratnost o téměř 5 let

Investiční náklady jsou přibližně ve výši 1.290.000 amerických dolarů. Energie z obnovitelných zdrojů a energetické účinnosti intervence v roce 2017 bude mít za následek roční úspory energie ve výši cca 2,8 GWh nebo 1800 barelů ropného ekvivalentu ročně. Roční úspora nákladů je ve výši přibližně 193 milionů amerických dolarů. Za jeden rok se Guyana vyhne emisím oxidu až o 1,674 tun. Jednoduchá doba návratnosti by měla být přibližně 5 let.

Nová opatření

Ve státě budou následně přijata některá opatření: snížení spotřební daně z hybridních a elektrických vozidel, osvobození zřídit elektrický vůz dobíjecích stanic, nulová sazba spotřební daně z biopaliv, omezení dovozu použitých pneumatik a snížení daní z nových pneumatik.

Vláda bude upřednostňovat hospodárné možnosti. Jejich cílem bude určit možné obnovitelné zdroje energie v celé zemi. Prioritou je úspěšně transformovat energetický mix a snížit podíl neobnovitelných zdrojů energie. Když budou zmíněné energetické zásahy dokončeno, měl by se výrazně zlepšit život tamních občanů.