Méně je někdy více: Platí to i v sexu

Méně je někdy více: Platí to i v sexu 1

Pokud zvýšíte svou sexuální aktivitu, může se stát, že milostné hry vám už nebudou tak chutnat. Budete trpět vy a i váš vztah.

Univerzita Carnegie Mellon v Pittsburghu ve Spojených státech udělala experiment s manželskými páry. Vybrali manžele, jejichž sexuální život představoval souložení v rozsahu minimálně jednou za měsíc a maximálně tři krát týdně.

Polovinu párů požádali, aby svou sexuální aktivitu zdvojnásobili a druhá polovina měla zůstat při zavedené frekvenci. Jaký byl výsledek po třech měsících experimentu? Ti, kteří se měli milovat častěji pociťovali menší touhu po sexu, než na začátku výzkumu.

 
shutterstock_297070292

Tento efekt se dostavil zřejmě kvůli uvalení povinnosti k aktivitě, která by měla být prováděna na základě impulsu ze strany aktérů a ne kvůli nařízení výzkumníků. Častý sex nezaručuje uspokojení. Sex musíte mít tehdy, kdy na něj máte chuť vy i partnerka.

Pokud chcete svému sexuálnímu životu dát nový rozměr, zapomeňte na kvantitu a soustřeďte se na kvalitu. Cestou ke spokojenému sexu je partnerská souhra a shoda. Buďte k sobě otevření a nechovejte se k vaší partnerce jako k pornohvězdě, ale jako k osobě s touhami, které byste jí měl plnit.