VE VIDEOHERNÍCH TURNAJÍCH SE TOČÍ VELKÉ PENÍZE

VE VIDEOHERNÍCH TURNAJÍCH SE TOČÍ VELKÉ PENÍZE 1

Videoherní série Halo patří mezi nejznámější „střílečky“ světa a od vydání první hry v roce 2001 způsobila mezi hráči doslova šílenství. Znáte to, byznys funguje na plné obrátky, jednou za pár let se vydá nové pokračování a příznivci videoher mezitím ostošest ťukají do klávesnic, zatímco jejich internetové připojení dostává zabrat. Nelze se tak divit, že se v sféře zábavy točí opravdu velké peníze.

V turnaji s názvem „Halo World Championship 2016“, kde se zúčastnilo 900 týmů z celého světa, byla odměna opravdu štědrá. Vítězové si domů odnesli tučnou sumu 700,000 amerických dolarů, přičemž v banku byly celkově 2 miliony. Rozdělili si je ty nejlepší seskupení hráčů.

Pokud si neumíte představit, jak to na takovém turnaji ve videohrách vypadá, vězte, že se konají v nasvícených halách, kde oproti sebe sedí hráči, snažící se jeden druhého překonat. Výkony nadšence se promítají i na velkoplošných obrazovkách, které sledují stovky diváků. Události podobného charakteru se dokonce streamují živě prostřednictvím služby Twitch a ve světě se těší velké oblibě.