Harman Kardon Onyx Studio 3 – párty na terase či při bazénu může začít! (Recenze)

Harman Kardon Onyx Studio 3 - párty na terase či při bazénu může začít! (Recenze) 1

Jsme rádi, když se drahá a nedostupná high-end elektronika postupem času stává stále dostupnější. V opačném případě by technologické závody nedávaly smysl. Načež vyvíjet stále nové a nové high-end produkty s dobrým zvukem, když si je nakonec koupí pouze hrstka vyvolených?

Naštěstí existuje několik firem, které ve svých levnějších výrobcích rádi používají pokročilé řešení, původně vynalezeny pro účely dražších high-end produktů. Jednou z nich je americký Harman Kardon, součást obrovské korporace Harman, zastřešující značky jako JBL, AKG a Mark Levinson.

HK již několik let přináší na trh kvalitní produkty s moderním designem a vysokou kvalitou zvuku. Jedním z nich je i produktová řada bezdrátových reproduktorů Onyx Studio. Jde o sofistikovaně vypadající Bluetooth reproduktory, které nejenže fantasticky hrají, ale také dobře vypadají. Jejich design se okamžitě stává nedílnou součástí každého moderního domova.

Onyx Studio 3 je opravdu krásným reproduktorem s trendovým designem. Reproduktor dostal zaoblený design s efektním podstavcem ve tvaru dvou nožiček. Ovládací tlačítka jsou „zapracovány“ po obvodu horní strany, takže zařízení je všude zcela hladké. Chválu si zaslouží použité materiály – mřížka měničů, vyrobená z odolné tkaniny vypadá velmi čistě. Dobrým nápadem je i umělá kůže pokrývající celou zadní straně přístroje, včetně kaučuku po jeho obvodu. Povrch reproduktoru se tak stává nepoškrabatelným. Plastové nožičky jsou masivní a poskytují velmi dobrou oporu.

KEF MUO: Poslední slovo v oblasti bezdrátového audia?

Onyx Studio 3 je intuitivním a snadno použitelným zařízením. Ihned po vybalení z krabice, je reproduktor připraven na hraní. Stačí pouze zapnout Bluetooth a spárovat reproduktor se zdrojem zvuku, např. smartphonem. A to je všechno. Poslech hudby z mobilního zařízení je bezproblémové. Onyx Studio 3 reaguje na signály přijaté z telefonu okamžitě a bez zpoždění. Prostřednictvím reproduktoru možná dokonce přijímat a ukončovat hovory, aniž byste se museli dotknout smartphonu. Tlačítka jsou nejenže inteligentně umístěny, ale i se velmi dobře se ovládají.

Žádná z výše zmíněných věcí by nedávala smysl, pokud by nás nezaujal kvalitní high-end zvuk. Je absolutně jedno, kam reproduktor položíte. Zvukový výstup je jasný a silný, přičemž zvuk vaší oblíbené písničky se šíří rovnoměrně.

Na kvalitě zvuku se nic nemění a vy se můžete volně pohybovat po místnosti nebo si jednoduše lehnout do postele. Jako zdroj hudby nám posloužily smartphony HTC U Ultra a Samsung Galaxy A5. Již při prvním spuštění hudby jsme byli překvapeni, jak velký a dynamický zvuk tento reproduktor poskytuje. Zvuku nic nechybělo – byl dostatečně nasycen, energický a transparentní. Poslouchali jsme více než týden, střídavě všechny hudební žánry.

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless: Hodně muziky za hodně peněz

Jedinou nevýhodou Onyx Studio 3 je systém zvukových signálů, které zařízení vydává. Jsou prostě příliš hlasité a objevují se pokaždé, když reproduktor zapnete nebo vypnete. Trvají sice krátce, ale v dlouhodobém horizontu, je to někdy až nepříjemné. Problematické mohou být zejména pro lidi, kteří chtějí poslouchat tichou hudbu v noci. Nenašli jsme způsob, jak tyto zvuky eliminovat nebo úplně vypnout. Dodejme ještě, že v případě dvojice reproduktorů je možné vytvořit stereo, nebo něco podobného na způsob multiroom systému.

Důležitým aspektem reproduktoru je jeho bezproblémová mobilita. Zařízení je i přes svou značné velikosti extrémně lehké a připravené na přenášení. Na zadní straně se totiž nachází zabudovaná rukojeť. Reproduktor je zkonstruován tak, aby se jeho zvuk poměrně dobře šířil i v bizarních polohách, např. tehdy, když ho z každé strany těsně obklopují knihy. Třeba také dodat, že nabíjení Onyx Studio 3, která se děje pomocí dodaného kabelu je rychlé a jednoduché. Během nabíjení můžete i nadále poslouchat hudbu, v případě že kabel odpojíte, můžete počítat s pěti hodinami nepřetržitého poslechu. Tento reproduktor si však nikdo nepřibaluje na dlouhé cesty. Jeho větší rozměry zabraňují jakémukoliv použití mimo domov (s výjimkou zahrady, terasy či balkonu).

Po celou dobu nám Bluetooth reproduktor Onyx Studio 3 přinášel hodně radosti a mimořádně jsme si ho oblíbili. O to těžší se nám s ním pak rozloučilo. Snadnost používání, skvělý design a mimořádně dobrý zvuk nás přesvědčil natolik, že jsme mu udělili tip redakce. V ceně do 200 € nemá na trhu momentálně konkurenci.