V Kanadě vzniká jeden z největších producentů marihuany na světě

V Kanadě vzniká jeden z největších producentů marihuany na světě 1

Země chce do července legalizovat rekreační užívání marihuany.

Kanadský pěstitel marihuany Aurora Cannabis se dohodl na převzetí svého menšího konkurenta CanniMed Therapeutics, za kterého zaplatí asi 1,1 miliardy kanadských dolarů.

Fúzí vznikne podnik s hodnotou šesti miliard dolarů, který se zařadí mezi světovou špičku v oboru, napsal zpravodajský server BBC.

Rekreační užívání marihuany

Kanada chce legalizovat rekreační užívání marihuany do letošního července a sektor marihuany před tímto krokem prochází v Kanadě obdobím konsolidace.

Podle nedávné zprávy poradenské společnosti EY očekává fúze a akvizice 87 procent oficiálních producentů.

Po Uruguayi se Kanada stane druhou zemí, která umožní legálně užívání marihuany pro rekreační účely.

Nelegální trh

Na jihu od kanadské hranice, ve Spojených státech, je množství velkých konkurenčních podniků, ty ale podléhají přísnějšímu právnímu režimu.

Rekreační použití konopí legalizovalo devět států USA, na federální úrovni povolené není. Kanadský premiér Justin Trudeau se loni vyslovil za „legalizaci, regulaci a omezení přístupu k marihuaně“, aby snížil užívání marihuany mezi mladými lidmi a ochromil nelegální trh.

Podle oficiální prognózy bude letos v Kanadě 4,6 milionu lidí starších 15 let, kteří marihuanu užijí nejméně jedenkrát. Kanada má přes 36 milionů obyvatel a tento rok se tam podle odhadů spotřebuje 655 tun této drogy.