KDYŽ VYPUKNE „MAFIÁNSKÁ“ VÁLKA

KDYŽ VYPUKNE „MAFIÁNSKÁ“ VÁLKA 1

Právě v letech 1930-1931 se New York stál svědkem a zároveň bojištěm nejkrvavější války v dějinách podsvětí. Náznaky, že by mohlo k takovému boji dojít, byly vidět už od roku 1920. Právě v tomto období se v New Yorku objevili na scéně dva bossové, kteří si město „krvavě“ rozdělili mezi sebe a začali vládnout již existujícím gangem.

Protože většina „bojovníků“ pocházela ze sicilského Castellamare del Golfo, nazývá se tento boj i válkou Castellamarskou. Gangy, které byly pod vedením těchto bossů, probíhaly jednou na jednu, jednou na druhou, stranu. Bossové těchto gangů (Meyer Lansky, Bugsy Siegel atd.) Budou později tvořit nejznámější generaci mafiánů 20. století.

Nejhorší věcí, jaká se mohla stát, byla patová situace, která nastala téměř ihned po začátku války. Jelikož obě strany byly téměř stejně silné, a ani jedna neměla v úmyslu ustoupit, stali se výsledky bojů desítky mrtvých. „Podle oficiálních údajů zahynulo v boji asi 60 členy“ ctihodné společnosti „“. Válka se natahovala, peníze se míjely. Pokrok žádný. A tady se na scénu dostal muž, který se později stane bossem všech bossů, Charles Lucky Luciano (1896- 1962).

Luciano pracoval pro Maranzana, avšak snažil se projít k Masseriovi. Když se to Maranzano dozvěděl, nechal Luciana chytit, nelidsky zbít a sám mu udělal nožem obrovskou jizvu na tváři. Přezdívku Lucky dostal Luciano proto, že se i přes jeho stavu, díky kterému by byl jiný smrtelník mrtvý, podařilo přežít. A tehdy se v jeho hlavě zrodil plán. Spolu s Lánská vytvořili plán, jehož naplnění znamenalo rychlý konec války. Stačilo jen „odstranit“ její velitelů. A začal ihned.

Sám přišel za Maranzanom, který ho téměř zabil, a dohodl se s ním na odstranění Masseria. 15. dubna 1931 je Masseria rozstřílená spolu se svou ochrankou v restauraci čtveřicí maskovaných mužů. Luciano si zajistil alibi, protože těsně před útokem odešel na toaletu. Tím skončila Castellamarská válka.

Vraždění však pokračovalo druhým krokem, tedy odstraněním nového bosse všech bossů, Maranzana, který z vděčnosti stanovil Luciana za bosse jedné z pěti „rodin“ v New Yorku.

Maranzano byl po 148 dnech vlády, 10. září 1931, proděravělý kulkami čtyř zabijáků ve své kanceláří. Tato akce se stala těsně před pozváním Luciana na oběd s Maranzanom, během kterého měl být Luciano zavražděn. Situace se ale změnila …