Historie Disneylandu

Historie Disneylandu 1

Dne 12. dubna 1992 se otevřel Disneyland Paris, což bylo historické datum v evropské zábavní historii. Toto místo, které bylo fantastickou kombinací všech oblíbených postav a příběhů Walta Disneyho, se stalo královstvím snů a kouzel, které již tři desetiletí udivuje návštěvníky všech věkových skupin. S více než 375 miliony návštěv, Disneyland Paris se stal turistickou destinací číslo jedna v Evropě.

Od podepsání úmluvy s francouzskými veřejnými orgány v roce 1987 až po oslavy 30. výročí, včetně otevření parku Walt Disney Studios v roce 2002 nebo slavnostního zahájení provozu stanice TGV v roce 1994, Disneyland Paris se stal ikonickým místem, které formovalo vzpomínky mnoha lidí.

Tento park byl vize Walta Disneyho, který chtěl vytvořit „rodinný zábavní park, kde by se rodiče a děti mohli společně bavit“. Tato vize se naplnila v dubnu 1992, kdy byl otevřen Disneyland Paris. Od té doby se stal domovem nezapomenutelných okamžiků pro několik generací.

S nárůstem návštěvnosti se Disneyland Paris stal přední evropskou turistickou destinací a nabízí nejen dva zábavní parky, ale také sedm hotelů Disney, Village Nature® Paris, golfové hřiště s 27 jamkami, zábavní centrum Disney Village a jedno z největších prostorů věnovaných kongresům v Evropě.

Disneyland Paris, ať už navštívený s rodinou, přáteli nebo blízkými, je vždy zvláštním zážitkem. Snaha Disneylandu Paris nabídnout nejlepší možný zážitek je odměňována cenami a žebříčky nejlepších turistických destinací v Evropě i po celém světě. Disneyland Paris nadále posouvá hranice vyprávění příběhů a inovací, aby dosáhl dokonalosti.

24. března 1987 byla v Paříži podepsána Dohoda o vytvoření a provozu projektu Euro Disneyland ve Francii, což byl základní akt vzniku Disneylandu Paris. Práce začaly v srpnu 1988 v Marne-la-Vallée.

Dne 1. dubna 1992 byla uvedena do provozu stanice RER Marne-la-Vallée – Chessy, čímž se destinace stala dostupnou z Paříže za 35 minut. Oficiální otevření Disneyland Parku pro veřejnost následovalo 12. dubna 1992. Destinace zahrnula zábavní park, několik hotelů a zábavní centrum Disney Village.

26. května 1994 byla otevřena stanice TGV, čímž se Disneyland Paris stal propojen s celou Evropou. Tato stanice, která dnes pojme 88 TGV denně, se stala prvním TGV HUB ve Francii, obsluhující 54 francouzských a evropských měst denně.

V parku Disneyland se nachází atrakce Space MountainZe Země na Měsíc, která vás zavede na vzrušující cestu vesmírem. Na oslavu 5. výročí Disneylandu v Paříži byl zámek dočasně přezdoben v karnevalovém stylu na počest filmu Hrbáč z Notre Dame.

Park Walt Disney Studios byl oznámen 29. září 1999 a otevřel své brány veřejnosti 16. března 2002, čímž se stalo 10. výročí Disneyland Parku ještě vzrušující. Návštěvníci jsou nyní zváni, aby objevili kouzlo kinematografie a park pokračuje v investicích s příchodem Toon Studio, The Twilight Zone Tower of Terror, Toy Story Playland a Ratatouille: Rémy’s Totally Crazy Adventure.

Z těchto milníků je zřejmé, že Disneyland Paris je místem, kde se sny stávají skutečností a kde se rodí nezapomenutelné vzpomínky.