Hlavní atrakce Malajsie

Hlavní atrakce Malajsie 1

Malajsie v jihovýchodní Asii představuje skvělou kombinaci historie a modernity a vynikající turistickou destinaci. Je tavicím kotlíkem malajských, čínských, indických a domorodých kultur a zvyků. Přestože si většina lidí představí pouze metropoli Kuala Lumpur, k vidění je toho zde mnohem více. Zde uvádíme přehled 10 nejzajímavějších míst, kam byste se při své návštěvě země měli podívat.

 

Kuala Lumpur

Metropole Malajsie Kuala Lumpur je nejoblíbenějším cílem turistů. Na rozdíl od většiny velkoměst světa není pouhou přestupní stanicí, ale sama nabízí mnoho zajímavého. Spatříte zde krásné panorama s věžemi Menara KL Tower a Petronas Tower a také botanickou zahradu-park Perdana Lake Gardens. Při poznávání pamětihodností Vám pomůže dobře fungující dopravní systém ve městě. Také zdejší kuchyně je vynikající, přičemž představuje směsici malajských, čínských a indických vlivů.

 

Malajské Borneo

V kontrastu se zářícími světly a betonovou džunglí v Kuala Lumpur nabízí malajské Borneo hojnost zelených deštných pralesů a volně žijících zvířat. Jedná se o třetí největší ostrov světa a jedno z nejzajímavějších míst v Malajsii; návštěvníci ho však často přehlížejí, když se drží pouze na malajské pevnině. Přitom byste si určitě neměli nechat ujít škálu přírodních divů ostrova. Stačí krátký let a dostanete se k vynikajícím potápěčským lokalitám v Sabah, jeskyním v Sarawaku a mnoha dalším dobrodružstvím.

 

Selangor

Selangor představuje druhou nejrozvinutější a nejlidnatější oblast Malajsie hned po městské aglomeraci Kuala Lumpur. Nachází se zde Malajské národní zoo, Závody Formule 1 a pár tematických parků včetně krytého sněhového parku, kam míří davy návštěvníků. Dále nabízí skvělou nákupní zónu a luxusní hotelový komplex Gentling Highlands, který je centrem hazardních her v zemi. Kulturně historické památky jsou zastoupeny jeskyněmi Batu Caves s hinduistickými svatyněmi. Kolem řeky v okrsku Kuala Selangor můžete spatřit spoustu exotických světlušek.

 

Ostrov Langkawi

Ostrov Langkawi se nachází u severozápadního rohu Malajsie a je spojen s pevninou trajekty i letecky. Patří k předním destinacím v zemi především díky skvělému spojení a rozsáhlé turistické infrastruktuře. Je nejrušnějším ostrovem Malajsie s mnoha turistickými atrakcemi, k nimž patří největší kryté akvárium v zemi nebo tzv. Jezero těhotné dívky, krásná vodní plocha, která prý ženám přináší plodnost.

 

Ostrov Penang

Penang je velký ostrov u západního pobřeží Malajsie a jedno z nejkrásnějších míst v zemi. Důvodem je především jeho historická metropole George Town (UNESCO) s typickými domy, pevností, chrámy a muzei. Město nabízí spoustu atrakcí včetně vynikajícího pouličního jídla. Podniky s místní kuchyní naleznete především na nábřežní esplanádě Gurney Drive.

 

Malacca

Peranakanské (čínské) město Malacca (také Melaka) je další skvělou zastávkou v Malajsii. Neměli byste si ho nechat ujít, protože nabízí kulturu, historii a cenné koloniální památky. Staré město je památkou chráněnou UNESCO, která upoutá každého návštěvníka. Kromě historického bohatství nabízí město také příjemné prostředí a atmosféru. K dispozici je spousta možností nakupování, s výjimkou úterý.

 

Perhentianské ostrovy

Perhentianské ostrovy jsou rájem pro turisty s omezeným rozpočtem. Dny na perhentianském ostrově Kecil můžete strávit dobrodružnými aktivitami, jako je šnorchlování a (hloubkové) potápění, zatímco v noci probíhají párty na jeho plážích s jemným pískem. Druhý z perhentianský ostrov Besar je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi a ty, kdo vyhledávají menší letoviska, přičemž nabízí možnost relaxovat a užívat si modré moře mimo davy turistů. Zatímco v červenci zde bývá obtížné sehnat ubytování, zimy bývají klidnější.

 

Ostrov Tioman

Ostrov Tioman leží u východního pobřeží Malajsie a nabízí různé pláže; nepodobá se přitom žádné jiné destinaci v Malajsii. Leží sice poměrně blízko Singapuru, ale jeho rozvoj je minimální. Přitom nabízí skvělé ubytování za nízké ceny, stejně tak jako cenově dostupné možnosti potápění. Zatímco pláž ABC Beach bývá rušná, naleznete zde také další odlehlá místa na pobřeží. K dispozici je vše, od jízd motorovým člunem až po túry do džungle.

 

Národní park Taman Negara

Taman Negara znamená doslova malajsky „národní park“. To odpovídá skutečnosti, že se jedná o nejstarší národní park Malajsie a jeden z nejstarších tropických deštných pralesů světa. V husté zeleni naleznete vodopády a krásné scenérie. Můžete se zde věnovat pěší turistice, raftingu, rybaření, pozorování slonů či ptactva, nebo se vydat po dlouhém chodníku, ze kterého budete moct zahlédnout život vysoko v korunách stromů. Ubytujte se přitom v sídle Kuala Tahan za řekou, odkud se snadno dostanete ke vstupu do parku.

 

Vysočina Cameron Highlands

Malajský poloostrov neznamená pouze moře, ostrovy, pralesy a tropické klima. Cameron Highlands je úsek zelených čajových plantáží s pěšími stezkami vinoucími se mezi sopkami a s chladnějším klimatem. Svěží vzduch je patrný především v noci, přesto je příjemný. Pěší turistika patří k hlavním aktivitám v Cameron Highlands, méně aktivní návštěvníci zde také naleznou zahrady s motýly, jahodové farmy a skleníky s květinami.

Díky tomu všemu je Malajsie ideálním spojením různých kultur a typů krajiny, přírody a urbanizace. Výše uvedená místa v zemi nabízejí řadu aktivit, zábavy, památek, ale také možnost jen tak relaxovat.