Hodinky Oris Jazz Dexter Gordon jsou limitovanou edicí, věnovanou legendě Jazzu

Hodinky Oris Jazz Dexter Gordon jsou limitovanou edicí, věnovanou legendě Jazzu 1

Na rozdíl od dvou předchozích modelů limitované edice Altimeter, jsou Dexter Gordon další hodinky z Jazz kolekce, které jsou věnovány legendám tohoto hudebního žánru. Předchozí hodinky byly věnovány Johnu Coltraneovi, Teloniousovi Monkovi a Milesovi Davisovi.

Nyní zde máme limitovanou edici Dexter Gordon, do které patří v pořadí 17. hodinky z Jazz kolekce, které jsou tentokrát věnovány saxofonistu Dexterovi Gordonovi. Gordon byl ústředním hudebníkem bebop revoluce v jazzu. Jeho styl hraní inspiroval Johna Coltraneovi a Sonnyho Rollinse. V jádru jsou Dexter Gordon podobné jiným hodinkám v takové kolekci. Plášť z nerezové oceli je hrubý 40 mm a má tmavošedý ciferník.

Jak se dalo čekat, design obsahuje prvky, které skládají poctu Dexterovi Gordonovi. Sekundová ručička je prodloužená, čímž odkazuje na Gordonovu výšku (měřil 1,98 metrů), přičemž je pozlacená v barvě jeho saxofonu. Index na dvanácté hodině je ve tvaru třtiny tohoto hudebního nástroje. Na zadní straně ciferníku je jméno hudebníka.

Oris Jazz Dexter Gordon jsou limitovanou edicí tisíce kusů, přičemž jejich cena začíná na úrovni 1 745 dolarů (1668,71 eur). Hodinky budou dostupné od ledna.