SEIKO PROSPEX MARINEMASTER PROFESIONAL 300M AUTOMATIC LIMITED EDITION SLA015 pro potápěče

SEIKO PROSPEX MARINEMASTER PROFESIONAL 300M AUTOMATIC LIMITED EDITION SLA015 pro potápěče 1

V Evropě nemáme příliš šancí koupit výrazné japonské hodinky. Jejich orientace vždy byla spíše na asijský trh a Evropu brali jen jako takovou bokovku. U modelu Seika Prospex Marinemaster je to malinko jiné. Edice byla vyrobená v počtu 200 kusů.

Háček to má ale ten, že hodinky jsou určeny výhradně pro německý trh. Asi Japonci věří tomu, že Německo je Evropa, tam začíná i končí. Ale v éře internetu, a poštovného zdarma bychom mohli i tuhle překážku překonat.

Seiko Prospex Marinemaster Profesional 300M Automatic Limited Edition Sla015 nejsou typickými hodinkami pro potápěče. Firma šla proti proudu a tu můžeme vidět na jejich ciferníku. Prakticky všechny hodinky pro potápěče mají ciferník s černým podkladem. Ale firma Seiko ne. Zvolila světle modrou barvu, barvu, kterou najdete v lagunách.

Navíc je vše umocněné vlnkovou texturou na hodinkách. Ale jinak je ciferník typický pro potápěče. Najdete tu pozlacené ručičky i se sekundovkou a vše je vyplněné směsí LumiBrite, a i datum najdete na třetí hodině. Prostě nic nového v tomhle směru.

hodinky

Rozměry pouzdra jsou 44×15 mm a voděodolnost je do 300 m. Na hodinkách chybí heliový ventil a i zadní víčko. Právě voděodolnosti bylo dosaženo díky těsnění ve tvaru písmene L, kroužku upevňujícího sklíčko z materiálu Hardlex a korunce.

Právě tahle konstrukce zabraňuje pronikání hélia do vnitřku hodinek. Proto nebylo potřeba hodinky osazovat ventilem. Najdeme na hodinkách i jednosměrné otočné okruží s fluorescenčním orientačním bodem a vyznačenou minutovou stupnicí.

Hodinky pohání kalibr Seiko 8L35. Je to automatický čtyřherzový strojek (28800 v/h) složený ze 192 komponentů a 26 kameňů systému natahování Magic Lever. Jedná se o vynález natahování pružiny v obou směrech otáčejícího rotoru a umožní její plné navinutí s maximální rezervou 50 hodin z roku 1959.

Limitovaná edice se bude prodávat s náhradním polyuretanovým řemínkem a nástrojem na jeho výměnu. Do obchodů se dostane v září. Cena byla stanovena na 63 000 Kč.